20:33

Čelsi 'petardom' rasterao 'Svrake'

Ekipa Čelsija delasirala je Njukasl Junajted u poslednjem subotnjem meču 25. kola Premijer lige

Getty Images

'Plavci' su slavili posle dva susreta bez pobede, pa sada sa 33 boda zauzimaju 12. poziciju, dok su 'Svrake' ostale 18. sa 24 boda posle 14 poraza.

Tim Gusa Hidinka krenuo je furiozno i već posle 20 minuta igre sve je praktično bilo gotovo – pošto su redom pogađali Dijego Kosta u 5, Pedro u 9. i Vilijan u 17. minutu.

Pogodaka zatim nije bilo sve do 59. minuta, kada je Pedro upisao svoj drugi gol, da bi mlađani Bertrand Traore u 83. aktivirao 'petardu'. Počasni pogodak, ujedno i konačan rezultat meča, gostima doneo je Andros Tausend u poslednjim trenucima meča.

Na otvaranju kola, Sanderlend je naneo novi poraz Mančester Junajtedu, dok se u tradicionalnom popodnevnom terminu domaćini nisu proslavili.

U nedelju su na programu poslednja tri meča, a veliki derbi igra se u Londonu od 13 časova, kada će Arsenal dočekati lidera Lester Siti.

Navijači na Stamford Bridžu radovali su se već posle pet minuta, Vilijan je probio po desnom boku i poslao loptu na peterac, a Dijego Kosta iz klizećeg starta zatresao mrežu. Samo nekoliko napada kasnije bilo je 2:0, a ovoga puta je Pedro iskoristio kiks odbrane, ukrao loptu i lako pogodio gol.

NIje se domaćin ni tada zaustavio, a već u 17. minutu bilo je velikih 3:0. Kosta se revanširao Vilijanu za asistenciju, a Brazilac usamljen sa druge stative smestio loptu u gol.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Cesk Fabregas u 59. minutu pronašao Pedra, koji koristi loš skok defanzivca i upisuje svoj drugi pogodak.

Opušteniji finiš meča iskoristio je Traore u 83. minutu, da postigne svoj prvi gol u Premijer ligi, dok je konačan rezultat postavio novajlija u timu gostiju Andros Tuzend u 90.

Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su ceo meč za Čelsi, dok je Aleksandar Mitrović igrao do 70. minuta, kada ga je zamenio Sejdu Dumbija.