Subota, 13.02.2016.

18:00

PL: VBA slavio u Liverpulu, Votford u Londonu

Vest Bromič Albion slavio je na gostovanju Evertonu 1:0 (1:0), a uspešan kao gost u 25. kolu Premijer lige bio je i Votford protiv Kristal Palasa – 2:1 (1:1).

Getty Images

Stouk Siti je takođe slavio u gostima Bornmutu 3:1 (1:0), kao i Sautempton u Velsu nad Svonsi Sitijem – 1:0 (0:0).

Jedini remi videli smo u duelu Norić Sitija i Sautemptona, pošto su 'Čekićari' uspeli da nadoknade dva gola zaostatka – 2:2 (0:0).

Na otvaranju kola, Sanderlend je stigao do istorijske pobede protiv Mančester Junajteda (2:1), dok dan zatvaraju Čelsi i Njukasl Junajted od 18.30 na Stamfrod Bridžu.

U nedelju su na programu poslednja tri meča, a veliki derbi igra se u Londonu od 13 časova, kada će Arsenal dočekati lidera Lester Siti.

Votford je nastavio sa odličnim partijama u sezoni povratka u elitu, a junak desetog trijumfa 'Stršljenova' bio je Troj Dini. Najbolji strelac prošlogodišnjeg Čempionšipa doveo je svoj tim u vođstvo u 16. minutu iz penala, pre nego što je Emanuel Adebajor postigao prvenac za 'Orlove' u poslednjim trenucima prvog dela.

Obe ekipe imale su nekoliko prilika da prelome susret u svoju korist, istakli su se golmani na obe strane, ali je Dini ipak u 82. minutu doneo sva tri boda gostima – pošto je ostao usamljen na drugoj stativi i lako zatresao mrežu.

S druge strane, iznenađenje u tradicionalnom popodnevnom tereminu napravio je Vest Bromič na Gudisonu, a pogodak vredan tri boda postigao je Salomon Rondon već u 14. minutu.

Istim rezultatom slavio je i Sautempton u Velsu protiv 'Labudova', a koban za domaćina bio je udarac Šejna Longa u 69. minutu. Naš Dušan Tadić presedeo je duel na klupi 'Svetaca'.

Najuzbudljivije bilo je u Noriču, gde domaćima za trijumf nisu bila dovoljna ni dva gola viška na 20 minuta do kraja. 'Kanarinci' su stigli do prednosti u 54. minutu preko Bredlija, a deset minuta kasnije Hulahan je duplirao vođsto.

Međutim, poraz svoje ekipe sprečili su sjajni Dimitri Paje u 74. i dva minuta kasniej Mark Nobl.

Odličan dan za goste krunisao je Stouk, pošto je ekipa sa Britanije bila sigurna na gostovanju Bornmutu. Strelci za Siti bili su Imbula u 9, Ibrahim Afelaj u 52. i Hoselu u 55, dok je jedini gol za 'Trešnjice' postigao Riči.