Petak, 12.02.2016.

22:58

Četiri gola, bez pobednika u Hihonu

Fudbaleri Sportinga iz Hihona i Rajo Valjekano igrali su nerešeno 2:2 u prvoj utakmici 24. kola Primere.

Getty Images

Strelci za domaći tim bili su Gerero i Alen Halilović, dok su golove za Rajo postigli Nikolas Fedor i Hosabed.

Posle remija, nije bilo nikakvih promena na tabeli Primere, pošto je Rajo Valjekano ostao na 15. poziciji sa 24 boda, 30 manje od vodeće Barselone, dok Sporting ima bod manje, ali i utakmicu manje, isto kao katalonski klub.

Pred oko 22.000 navijača u Hihonu, gosti su imali veći posed lopte, ali je domaći tim dva puta vodio, a Rajo se spasavao.

Sporting je poveo već u petom minutu, kada je Gerero odlično iskoristio grešku odbrane i sigurno savladao golmana gostiju. Izjednačenje je viđeno u 39. minutu, kada je Fedor odlično prihvatio asistenciju Pabla Ernandesa i poslao loptu u donji desni ugao.

Novo vođstvo domaćem timu doneo je Halilović, koji je na isteku prvog poluvremena odlično ispratio pas u kaznenom prostoru i poslao loptu pored golmana gostiju. Bod Rajo Valjekanu doneo je Hosabed, koji je takođe iz šesnaesterca uputio odličan šut i matirao golmana svog rivala.