Četvrtak, 11.02.2016.

00:14

FA kup: Vest Brom tek posle penala

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona poslednji su učesnici pete runde FA kupa, pošto su pobedili Peterboro u revanšu sa 5:4 posle izvođenja jedanaesteraca.

Getty Images

Prvi meč dva tima završen je rezultatom 2:2, a posle regularnog dela revanš utakmice, bilo je 1:1.

Domaći tim, član Lige 1, poveo je preko Džona Tejlora u 55. minutu, da bi nadu Vest Bromu dao Daren Flečer izjednačujućim pogotkom 16 minuta kasnije.

U produžecima nije bilo golova, pa se pristupilo izvođenju penala, koje je odlučio promašaj Lija Engola u poslednjoj seriji.

Prethodno su Sebastijan Pokonjoli, Saido Beraino, Kreg Gardner i Džejms Čester bili strelci za goste, a Flečer je upisao promašaj sa bele tačke. Na drugoj strani, pored Engola, promašio je i Martin Samjuelsen, a sigurni su bili Majkl Bostvik, Markus Medison i Endru Foks.

Fudbalere Vest Broma u narednoj rundi očekuje gostovanje Redingu.