14:08

Ninković 'štiklom' i glavom za bod Sidneja

Bivši kapiten Crvene zvezde Miloš Ninković obeležio je derbi 13. kola A-Lige Australije.

Getty Images

Nekadašnji reprezentativac Srbije bio je dvostruki strelac za Sidnej na gostovanju Melburn Sitiju (2:2), a posebno impresivan bio je prvi pogodak – petom.

Jedan od timova vlasnika Mančester Sitija, šeika Mansura bin Zajeda, vodio je posle 45 minuta igre, golom Arona Hjuza glavom posle kornera u 37. minutu, da bi Nine na maestralan način izjednačio posle osam minuta nastavka.

Lepo je Ninković pratio akciju svog tima po desnom boku, ušao u peterac, a zatim 'štiklom' iz okreta usepo da savlada Tomasa Sorensena za izjednačenje.

Ipak, Melburn je samo sedam minuta kasnije ponovo poveo, a strelac je bio Urugvajac Bruno Fornaroli. Međutim, konačan rezultat postavlja ponovo Srbin, svojim trećim golom u sezoni, ovoga puta glavom u 78. minutu.

Oba tima su ovim rezultatom stigla do 21. boda, pa je Melburn ostao treći, a Sidenj četvrti.