Subota, 15.08.2015.

17:18

Bundesliga: Šalke ubedljiv, preokret Bajera

Ekipe Šalkea, Bajera, Ingolštata i Herte ostvarile su pobede u mečevima prvog kola Bundeslige.

Šalke je sa ubedljivih 3:0 nadigrao Verder, a već u 17. minutu zbog povrede skočnog zgloba teren je napustio srpski reprezentativac Matija Nastasić.

Bajer je posle preokreta nadigrao Hofenhajm 2:1, dok su Herta i debitant u eliti Ingoštat ostvarili minimalne pobede na gostovanjima, u Augsburgu i Majncu. Drugi debitant u ligi Darmštat je remizirao sa Hanoverom 2:2.

U 18:30 na programu je derbi kola između dve Borusije, u Dortmundu gostuje Menhenglabah, a dva meča su na programu u nedelju.

Šampion Bajern je u petak pregazio Hamburg 5:0 na otvaranju sezone.

Hohenhajm je već u petom minutu poveo u Leverkuzenu preko Zubera, ali "farmaceuti" uspevaju da preokrenu u nastavku. U poslednjem minutu prvog dela Štefan Kisling je izjednačio, a trijumf je 20-ak minuta pre kraja doneo Brant.

Prvenac debitant u Bundesligi Ingolštatu doneo je Lukas Hinteršer, 25 minuta pre kraja gostovanja u Majncu ušao je u istoriju kluba, dok je prva tri boda Herti doneo Salomon Kalu iz penala početkom drugog poluvremena u Augsburgu.

Drugi debitant Darmštat je dva puta vodio protiv Hanovera, golovima Helera u prvom i početkom drugog poluvremena, ali su Beršop i Sulu relativno brzo vraćali Hanover u egal i odneli bod.