Nedelja, 26.04.2015.

18:06

JSL: Karaburma jača od Banjice

Fudbaleri OFK Beograda savladali su gradskog rivala Rad 1:0, u poslednjem meču 24. kola Jelen Superlige Srbije.

"Romantičari" su nadigrali "građevinare" pogotkom Ivice Jovanovića iz penala već u 16. minutu duela.

OFK Beograd je prekinuo seriju od dva poraza i preskočio rivala s Banjice na šestom mestu JSL sa bodom više.

Meč na Omladinskom stadionu rešen je već posle 15 minuta igre. Nikola Maraš je u svom kaznenom prostoru igrao rukom nakon kornera koji je s leve strane izveo Saša Zdjelar.

Glavni arbitar Majo Vujović dosudio jedanaesterac, a 27-godišnji Zrenjaninac Jovanović lako je zatresao mrežu rivala.

OFK Beograd je mogao da dođe i do ubedljivije pobede, ali nekoliko prilika pred golom Boris Radunovića nisu realizovali fudbaleri domaće ekipe.

Najbolje prilike na utakmici imao je strelac jedinog pogotka Jovanović, ali su njegovi udarci u 32. i 53. minutu završili malo pored gola.

Rad je doživeo drugi poraz u poslednja tri kola. Oba tima su daleko od borbe za Ligu Evrope, ali su sigurni i od zone ispadanja.

OFK Beograd u sledećem kolu, koje se igra već u sredu, igra još jedan gradski derbi, gostuje trećeplasiranom Čukaričkom, dok Rad doćekuje Mladost iz Lučana.