Subota, 18.04.2015.

17:58

PL: Sautempton polako gubi korak

Fudbaleri Stouk Sitija pobedili su na svom terenu Sautempton sa 2:1 u derbiju subotnjeg ranog popodnevnog programa u okviru 33. kola Premijer lige.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/Lynne Cameron/PA via AP

U istom terminu, Vest Bromvič Albion je na gostovanju slavio protiv Kristal Palasa sa 2:0, istim rezultatom Lester je bio bolji od Svonsija, dok je Everton sa 1:0 pobedio Burnli.

Stouk Siti je do trijumfa nad Sanderlendom došao posle preokreta, pošto su gosti vodili od 22. minuta golom Morgana Šniderlina. Sanderlend je održavao tu prednost sve do početka drugog poluvremena, kada je Mame Biram Dijuf izjednačio, da bi Čarli Adam postavio konačan rezultat u 84. minutu.

Srpski fudbaler Dušan Tadić odigrao je 67 minuta za Sautempton.

Sautempton je posle 11. poraza ove sezone ostao na šestom mestu, ali gubi korak za mesto u Evropi naredne sezone, pošto petoplasirani Liverpul ima trenutno bod više, ali i utakmicu manje. Stouk je tri pozicije dalje, ali sa deset bodova manje od Sautemptona.

Everton je protiv Burnlija došao do važnog trijumfa, čiji je junak bio Kevin Miralas, koji je bio strelac jedinog gola na utakmici u 29. minutu.

Burnli je posle tog poraza ostao prikovan na samo dno tabele Premijer lige, dok je tim iz Liverpula na 12. poziciji.

Vest Bromvič je protiv Kristal Palasa u derbiju sredine tabele prekinuo niz od tri poraza zaredom, a prvi gol postigao je već u drugom minutu na „Selhurst parku“. Strelac je bio Džejms Morisom, dok je konačan rezultat u 53. minutu postavio Kreg Gardner.

U jedinoj preostaloj utakmici, Lester je napravio dobar korak u borbi za opstanak, ali je i dalje u opasnoj zoni, prvi ispod crte. Hose Leonardo Uljoa ne doveo domaći tim u vođstvo u 15. minutu, dok je Endi King potvrdio trijumf pred 30.000 navijača.