Ponedeljak, 16.03.2015.

20:59

Preokret Viole, Inzagi pred otkazom

Ekipa Fiorentine pobedila je Milan 2:1 (0:0) posle preokreta u poslednjih deset minuta u 27. kolu Serije A.

Milan je bio na korak od velika tri boda, poveo je u desetom minutu drugog poluvremena golom Matije Destra.

Viola je jalovo napadala tokom većeg dela meča, da bi u poslednjih deset minuta srušila goste golovima glavom. Prvo je Hoakin pronašao Gonsala Rodrigesa za 1:1, da bi potom Španac sam dotukao "rosonere" posle centaršuta Manuela Paskvala.

Fiorentina se četvrtom pobedom u poslednjih šest kola učvrstila na petoj poziciji i ostala u trci za mestom u Ligi šampiona.

S druge strane, Milan je ostao bez pobede i treće kolo u nizu, dobio je samo jednu od poslednjih šest utakmica, pa je deseti sa deset bodova od mesta koje vodi u Ligu Evrope.

Ne bi bilo iznenađenje da Filipo Inzago dobije otkat već tokom večeri. Spekuliše se da bi mogao da ga zamen Klarens Sedorf.

Prva je ipak zapretila Fiorentina, Josip Iličić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je loptu poslao pored leve stative.

U narednih desetak minuta Milan je preuzeo kontrolu i dva puta bio pred golom domaćina, ali su golman Neto i njegova odbrana uspeli da izblokiraju u kornere šuteve Keisukea Honde i Žeremija Meneza.

U drugom delu poluvremena Fiorentina je opet bila nešto konkretnija, ali Hose Basanta i Iličić ne uspevaju da savladaju Lopesa.

Konačno, u 11. minutu nastavka Milan dolazi do vođstva. Đakomo Bonaventura je pronašao usamljenog Matiju Destra koji loptu šalje u mrežu.

Usledio je veliki pritisak Fiorentine, ali i brojni jalovi napadi, sve do poslednjih deset minuta. Sve je promenio Hoakin koji je na poluvremenu dobio šansu od Vičencea Montele.

Španac je pravio velike probleme gostima po desnoj strani, i u 83. minutu konačno ih nadigrao, kada je centaršutom na drugoj stativi pronašao Rodrigesa, a ovaj glavom izjednačio rezultat.

Samo šest minuta kasnije Fiorentina je preokrenula rezultat. Ovaj put je Paskval probio po levoj strani, a Hoakin se našao na pravom mestu u srcu kaznenog i takođe glavom matirao Lopesa.