Subota, 14.03.2015.

14:30

Zvezda trećom u nizu prati Partizan

Fudbaleri Crvene zvezde zabeleži su treći uzastopni trijumf, pošto su savladali su ekipu Spartaka u Subotici u okviru 19. kola Jelen Superlige – 3:1 (2:1).

StarSport

Zvezda je krenula ofanzivno i povela već u šestom minutu, kada je precizan posle kornera bio Lazić, da bi u 29. minutu Ristić iz penala duplirao vođstvo.

Međutim, 'Golubovi' su uspeli da se vrate u meč samo šest minuta kasnije, kada je Georgijević savladao Rajkovića, ali je zatim Luka Jović u 78. minutu rešio pitanje pobednika.

Aktuelni šampion je tako smanjio zaostatak za liderom Partizanom na samo jedan bod, dok je Spartak sada na desetom mestu sa 21 bodom.

Pet mečeva 19. kola počelo je pola časa ranije, a kolo zatvaraju crno-beli koji od 17 časova dočekuju Rad u Humskoj.

Trener crveno-belih Nenad Lalatović izveo je izuzetnu ofazivnu ekipu na teren, pa je Zvezda od petog minuta imali prednost. Posle kornera Saše Stojanovića sa leve strane, loptu je u šesnaestercu prvo zakačio Savo Pavićević i prosledio je do Darka Lazića, kojem nije bilo teško da pogodi mrežu gostiju.

Posle tog gola Zvezda je nastavila da diktira tempo, a svoju inicijativu pretvorila je u drugi gol u 29. minutu. Spartakov golman Nikola Mirković je prethodno oborio Luku Jovića, pa je sudija pokazao na "belu tačku", a siguran izvođač penala bio je Mihajlo Ristić.

Izabranici Nenada Lalatovića mogli su preko Petra Orlandića da povedu i sa 3:0, ali je umesto toga usledila kazna Spartaka već u sledećem napadu kada je Stefan Milošević na drugoj stativi pronašao Dejan Georgijevića koji je smanjio na 1:2 u 34. minutu.

Spartak je posle tog gola zaigrao mnogo bolje, ali se na veliki odmor ipak otišlo vođstvom Zvezde od 2:1.

Početak drugog dela meča kasnio je nekoliko minuta zbog sukoba pristalica Crvene zvezde s policijom.

U drugih 45 minuta Zvezda je bila nadmoćnija, imala je nekoliko prilika za gol, ali se nije igralo sa toliko tempa kao u prvom delu, da bi svaku dilemu oko pobednika otklonio je Luka Jović u 77. minutu. Odbrambedi igrači Spartaka uspeli su da blokiraju šut Džošue Parkera, ali se lopta potom stigla do Jovića koji ju je sproveo u mrežu.

Subotičani u narednom kolu gostuju u Jagodini, dok Zvezda dočekuje kruševački Napredak.

Sastavi:

Spartak: Mirković, Farkaš, Jakovljević, Milošević, Antonić, Maksimović, Ljubenović, Plavšić, Ilić, Ivanović, Georgijević

Crvena zvezda: Rajković, Cvetković, Pavićević, Lazić, Anđelković, Ristić, Stojanović (od 74. Avramovski), Katai, Parker (od 87. Gavrić), Jović, Orlandić (od 59. Kovačević)

Nenad Lalatović izveo je na teren jako ofanzivno postavu, pošto se u špicu nalaze Parker, Orlandić i mladi Jović, a iza njih su Kataji i Stojanović.

Utakmica je krenula otvoreno, a Zvezda je, shodno formaciji, prva krenula sa opasnim napadima. To se gostima isplatilo već u šestom minutu, posle prvog kornera na meču. Stojanović je poslao loptu na prvu stativu, da bi je zatim Savo Pavićević prebacio na drugu stativu – odakle je usamljeni Darko Lazić sa gol linije poslao u mrežu – 0:1.

Pokušali su domaći da odgovore, imali su i prekid na 30 metara od gola, ali je odbarana Zvezde uspela da odbije uvodne napade, pa je Zvezda ubrzo povratila kontrolu.

Crveno-beli su nastavili da prete, a opasno je ponovo bilo u 15. minutu, posle nova dva kornera, ali oba puta nije bilo udarca na gol, dok, s druge strane, domaćin opredelio da čeka grešku i čeka kontru. Tempo meča je zatim naglo opao, Zvezda je i dalje kontrolisala posed, da bi Luka Jović izborio penal u 28. minutu.

Gosti su odigrali brzu akciju, 17-godišnji napadač Crvene zvezde dobio je sjajnu loptu kroz sredinu od Aleksandra Katajia, izašao sam pred Mirkovića i uspeo da stigne i gurne loptu pre njego što ga je oborio. Odgovorinost je preuzeo 19-godišnji Mihailo Ristić i rutinski poslao loptu u malu mrežicu – 0:2.

Kao i posle vodećeg gola, domaćin je pokušao da odgovori, ali je Zvezda odmah stvorila još jednu stopostotnu šansu za gol. Ovoga puta je Stojanovićev pâs izbacio Orlandića samog na gol domaćih, ali je Mirković pravovremeno izašao a crnogorski centarfor šutirao pravo u njega.

Promašaj bivšeg napadača Zete koštao je Crvenu zvezdu već u sledećem napadu, pošto su domaći preko Dejana Georgijevića uspeli da se vrate u meč u 35. minutu. Milošević je dobio lepu loptu na levoj strani, povukao je i ušao u kazneni, a zatim uposlio samog Georgijevića na drugoj stativi koji šalje loptu pod prečku – 1:2.

Ovoga puta je Zvezda bila ta koja je pokušala da odgovori novim golom, ali su Parker i Jović bili uspešno zaustavljani, da bi domaći zatim propustili šasnu da se pre odlaska na odmor u potpunosti vrate u meč. Ponovo je bilo opasno posle akcije po levom boku, ali je ovoga puta pokušaj Gligorijevića iz okreta zavšio pored gola.

Pet minuta pre početka drugog dela igre došlo je do sukoba na južnoj tribini, gde su smešteni navijači Crvene zvezde, pa je početak nastavka meča kasnio nekoliko minuta. U međuvremenu je spiker na stadionu najavio da će tribina biti ispražnjena ako se situacija ne smiri.

Kao i na startu meča, Zvezda je preuzela kontrolu od starta i krenula da preti golu Spartaka, ali su odbrambeni igrači domaćih uspeli da reaguju na vreme. Nedugo zatim Stojanović je iz dobre pozicije pogodio živi zid, da bi Kataji nekoliko napada kasnije bio neprecizan sa ivice kaznenog.

Nastavili su crveno-beli u istom ritmu, ali ne sa previše tempa, pa nije bilo izglednijih prilika za gol gotovo do 70. minuta. Prethodno je Nenad Lalatović izvršio prvu izmenu na meču u 59. minutu i Petra Orlandića zamenio zadnjim veznim Aleksandrom Kovačevićem.

Nekoliko minuta pre izlaska iz igre Orlandić je pokušao da iznudi jedanesterac na sraman način, pošto se bacio metar pre nego što mu je prišao defanzivac domaćih – za šta ga je sudija Obradović 'nagradio' žutim kartonom.

Nisu gosti odustajali od ofanzivne igre, iako su domaći počeli da kreiraju opasnije napade, a onda Luka Jović u 78. minutu najavio treću uzastopnu pobedu svog tima. Parker je dobio loptu na levom boku, zalomio u desno i šutirao, ali je njegov udarac izblokiran, da bi Luka Jović ponovo bio brži od golmana Mirkovića i sa peterca poslao loptu u praznu mrežu – 1:3.

Samo nekoliko minuta kasnije Aleksandar Kataji mogao je da kaznio veliku grešku štopera domaćih, ali je posle ukradene lopte na dvadesetak metara od gola šutirao za malo pored dalje stative. Do kraja susreta viđeno je samo još jedno uzbuđenje i to pred golom Zvezde, kada je Predrag Rajković odlično intervenisao i izvio loptu ispred napača gostiju u kaznenom.