Subota, 28.02.2015.

17:54

Runi spasilac, dan 'minimalaca'

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Sanderlend na Old Trafordu 2:0 (0:0) u 27. kolu Premijer lige.

Beta/AP Photo/Jon Super

'Crveni đavoli' ponovo su se mučili, iako su imali čak 30 udaraca ka golu protivnika, da bi Vejn Runi sa dva pogotka ipak doneo važna tri boda svom timu.

Na preostala četiri meča viđeno je isto toliko pogodaka, uz tri pobede domaćina i jednu gostiju. Svonsi je slavio na gostovanju Burnliju, Njukasl je porazio Aston Vilu, Stouk Hal, dok je Sautempton izgubio na gostovanju Vest Bromiču u Albionu.

Meč u Mančesteru prelomnjen je u 65. minutu, kada je arbitar Rodžer Ist opravdano pokazao na belu tačku, pošto je Džon O'Šej oborio Radamela Falkaa. Međutim, glavni arbitar napravio je veliku grešku, pošto je umesto bivšeg defanzivca Junajteda isključio, takođe bivšeg igrača Mančestera, Vesa Brauna.

U prvom meču dana Kristal Palas je napravio malo iznenađenje i pobedio Vest Hem u Londonu (3:1).

U nedelju se igra finale Liga Kupa na Vembliju – između Čelsija i Totenhema, kao i prestala dva duela ligaškog dela, Liverpul – Mančester Siti i Arsenal – Everton.

Duel na Old Trafordu počeo je brzom i otvorenom igrom na obe strane, domaćin je pretio preko Janga i Di Marije, ali su gosti bili ti koji su imali prvu dobru šansu na susretu. Najpre je zapretio Konor Vikam, posle sjajno istrčane kontre, ali je De Hea bio siguran, da bi zatim opasno šutirao i Džermejn Defo.

Domaći su odgovorili preko Janga, čiji je volej završio za malo preko prečke, da bi isti igrač u 27. minutu pogodio prečku, pošto je njegov udarac na putu ka mreži zalačio Džon O'Šej. Sam finiš prvog dela igre pripao je 'Đavolima', ali silno motivisani i raspoloženi Jang nije uspeo da se upiše u strelce.

Anhel di Marija je pokušavao na sve načine da pomogne svom timu, ali je sve što je pokušao otišlo u 'pogrešnu' stranu, pa ga je već na startu drugog dela igre zamenio Adnan Januzaj, a upravo je Belgijanac bio inicijator nekoliko uvodnih akcija. Upravo je posle centaršuta Januzaja i viđena najbolja prilika, Falkao je spustio loptu do Roha, ali je defanzivac šutirao visoko preko prečke.

Malo pre odlučujućeg trenutka meča Januzaj je imao fantastičnu priliku, ali nije bio precizan sa peterca. Minut kasnije, Falkao je sjajno primirio loptu u kaznenom, da bi ga O'Šej oborio s leđa za penal. Ipak, arbitri su prevideli ko je načinio prekršaj, pa je i pored silnog ubeđivanja Ves Braun poslat u svlačionicu.

Runi je bio precizan sa bele tačke, a meč je odlučen dvadeset minuta kasnije. Jang je pokušao s krila, Pantilimon je samo na kratko odbio loptu, a Runi svojim drugim pogotkom vratio svoj tim na treće mesto. Bio je to prvi pogodak Runija u ligi još od 26. decembara i duela sa Njukaslom, pa će Luj van Gal možda napokon shvatiti da 'Vaza' mora da igra što bliže golu protivnika.

BeNi u preostala četiri meča se strelci nisu previše istakli, pošto je na svakom duelu viđen po jedan pogodak – tri trijumfa domaćina i jedan gostiju.

Čast gostiju odbranio je velški Svonsi slavljem protiv Burnlija. Labudovi su zabeležili drugu pobedu na meču, a jedini gol postigao je igrač domaćih Kevin Tripije u 64. minutu, dok je Stouk pogotkom Pitera Krauča u 71. minutu srušio Hal Siti.

Njukasl je golom Papisa Sisea u 37. minutu uspeo da savlada Aston Vilu, zabeleživši trijumf posle tri susreta pauze, a duel na Sent Džejms Parku obeležio je i povratak Honasa Gutijeresa u tim 'Svraka', posle borbe sa rakom testisa.

S druge strane, Sautempton je nastavio da posrće, pošto je u poslednjih pet kola samo jednom slavio. Meč na Havtornsu rešen je već posle 120 sekundi, kada je precizan bio Saido Beraino. Dušan Tadić bio je u timu gostiju do 75. minuta, dok je Filip Đuričić presedeo duel na klupi.