Utorak, 28.10.2014.

22:55

Sigurna Borusija, krah Hanovera

Prvi mečevi šesnaestine finala Kupa Nemačke nisu doneli velika iznenađenja, ali je najveće eliminacija Hanovera 96.

Izvor: JT

Autor: JT

Sedmoplasirani tim Bundeslige poražen je od Alena, člana Cvajte, sa 2:0 na gostovanju autogolom Guselama i pogotkom Klausa.

Za razliku od Hanovera, sigurne pobede su ostvarili Verder i Borusija iz Dortmunda, a dalje su se plasirali i Arminija, Kikers Ofenbah i Dinamo iz Drezdena.

Borusija je sa 3:0 slavila protiv Sankt Paulija na gostovanju, a strelci su bili Imobile, Rojs i Kagava. Srpski fudbaler Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta u trijumfu svog tima, dok je Miloš Jojić ušao u igru u 78. minutu umesto Mktarijana.

Verder je takođe slavio u gostima protiv Kemnicera sa 2:0 golovima Bartelsa i Di Santa.

Arminija je prošla Hertu na penale, Kikers je sa 1:0 bio bolji od Karlsua, Kajzerslautern je sa 2:0 slavio protiv Grojter Firta, dok je Dinamo iz Drezdena eliminisao Bohum sa 2:1. Na penale je rešen i duel Duisburga i Kelna, koji su dobili gosti sa 4:1.

Ostale utakmice šesnaestine finala Kupa Nemačke igraju se u sredu, a branilac trofeja Bajern gostuje Hamburgu.