Sreda, 22.10.2014.

22:34

Real protutnjao kroz 'Enfild'

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Liverpul sa 3:0, u derbiju trećeg kola B grupe Lige šampiona.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Baš kao i u utorak, utakmica koja je proglašena za derbi dana rešena je već u prvom poluvremenu, kada su Madriđani imali prednost od tri gola.

U drugom meču dana Ludogorec je u poslednjem minutu pobedio Bazel.

Posle tri kola Real je prvi sa maksimalnih devet bodova, dok je Liverpul pao na treće mesto, sa bodom manje od Bazela.

Utakmicu na ’Enfildu’ domaći tim je bolje počeo, ali iz uvodnog priitska nije uspeo da stvori nijednu dobru šansu.

Real se polako ’zagrevao’, a maltene iz prve ozbiljne prilike stigao je do prednosti. Hames Rodriges je prebacio odbranu Liverpula, a Ronaldo iz prve, između trojice rivala poslao loptu u suprotni ugao.

Kristijano je tako postigao prvi pogodak u karijeri na stadionu ’Crvenih’ i stigao do 70. pogotka u Ligi šampiona, čime je došao na jedan zaostatka od rekordera Raula. Portugalac je postigao 20. gol na 13 utakmice ove sezone.

Tada je na scenu stupio napadač ’Kraljevskog kluba’ Karim Benzema. Benzema je prvo u 30. minutu posle odličnog centaršuta Krosa pogodio suprotni ugao gola Minjolea, da bi se 11 minuta kasnije najbolje snašao u gužvi domaćih.

Time je meč praktično rešen, a u drugom poluvremenu ritam igre je znatno opao. Real je čekao kontru, a Liverpul nije uspeo da ozbiljnije ugrozi Kasiljasa.

Kristijano Ronaldo zamenjen je u 75. minutu kako bi bio odmoran za subotnji ’El Klasiko’.

Srpski reprezentativac Lazar Marković u igru je ušao u sredinom drugog poluvremena, ali bez značajnijeg učinka.

U drugom meču dana Ludogorec je u Sofiji dočekao Bazel, ali je meč praktično rešen uz 18. minutu, kada je igrač gostiju Die dobio direktan crveni karton zbog starta nad Mocijem.

Švajcarci su se tada povukli, a ’Luda šuma’ je tek u finišu meča uspela da slomi otpor golom Mineva