Četvrtak, 18.09.2014.

21:05

LE: Legija slavi Radovića

Fudbaleri Evertona pobedili su Volfsburg sa 4:1 u derbiju večernjeg termina u prvom kolu Lige Evrope.

U okviru grupa G, H, I, J, K i L viđene su samo dve pobede gostiju – kijevski Dinamo pobedio je Rio Ave sa 3:0, a Trabzon je pobedio Metalist sa 2:1.

Veče je od srpskih fudbalera obeležio Miroslav Radović koji je postigao jedini gol u pobedi Legije protiv Lokerena.

Strelac je od srpskih fudbalera u četvrtak uveče bio i Nemanja Nikolić u debaklu svog Dinamo Minska u Solunu od PAOK – 6:1. Nikolić je prethodno postigao i autogol na toj utakmici.

U grupi G viđene su dve pobede domaćina rezultatom 2:0. Sevilja je golovima Kričovijaka i Mbije u prvom poluvremenu savladala Fejnord, dok je Rijeka protiv Standarda pala u nastavku. Belgijski tim do trijumfa su doveli Ciman u 74. i Arauho u 87. minutu.

Od derbija večeri nije bilo ništa, pošto je tim Roberta Martinesa lako slavio protiv Volfsburga. Autogol Rodrigesa, te pogoci Kolmana, Bejnsa i Miralasa osigurali su laku pobedu timu iz Liverpula, dok je jedini gol za goste postigao Rodriges. U istoj grupi Lil i Krasnodar odigrali su bez pobednika – 1:1.

Napoli je primio rani gol kod kuće od praške Sparte, ali tim Rafe Benitesa je u nastavku sa dva gola Mertensa i jednim Iguaina preokrenuo i pobedio. U drugom meču grupe Jang Bojsi su deklasirali Slovan iz Bratislave sa 5:0.

Dinamo Kijev napravio je veliki korak ka drugoj fazi pobedom protiv Rio Avea u Portugalu od 3:0 u grupi J. U drugom duelu ove grupe Steaua je razbula danski Olborg sa 6:0.

U K grupi domaćini su bili neumoljivi. Fiorentina je uz 90 minuta Nenada Tomovića slavila protiv Gengama sa 3:0, dok je PAOK deklasirao Dinamo Minsk sa 6:1, a već u 28. minutu bilo je 4:0. Nekadašnji igrač Spartaka i Zvezde Nemanja Nikolić postigao je autogol na startu meča, a bio je i jedini strelac za svoj tim u samom finišu.

Konačno, u L grupi Miroslav Radović je još jednom pokazao da je vođa varšavske Legije, a u 58. minutu nakon odlične akcije postigao je jedini gol na utakmici. U drugom meču grupe, Trabzon je golom u 95. minutu pobedio Metalist u gostima sa 2:1.

Srpski vicešampion Partizan odigrao je bez golova protiv engleskog Totenhema u Humskoj.

U terminu od 19 časova najubedljiviji je bio zagrebački Dinamo.