Nedelja, 14.09.2014.

16:52

Inter opet dao 7 golova Sasuolu!

Drugi put u godinu dana Inter je deklasirao Sasuolo sa 7:0, ovaj put na Đuzepe Meaci u drugom kolu Serije A.

Siguran je bio i Lacio sa 3:0 protiv Čezene, dok je kiks napravio Napoli minimalnim porezom od Kjeva na svom San Paolu.

Atalanta je slavila u gostima kod Kaljarija sa 2:1, dok Fiorentina nije iskoristila prednost igrača više odigravši bez golova za Đenoom. U prvom meču dana Sampdorija je nadigrala Torino, kasnije Milan gostuje Parmi.

Zdravko Kuzmanović je sa klupe gledao rapsodiju Intera, dok je Nemanja Vidić odrađivao kaznu za isključenje na premijeri sezone.

Dušan Basta je odigrao ceo meč za Lacio, dok je Filipa Đorđevića pola sata pre kraja zamenio najbolji strelac svetskih prvenstava svih vremena Miroslav Kloze.

Nenad Tomović je dobio žuti karton u remiju Fiorentine, a Ivan Radovanović je aktivno učestvovao u iznenađenju Kjeva, dok je Vlada Avramov sa klupe posmatrao trijumf Atalante.

Junak trijumfa Intera, koji je već na poluvremenu imao čertiri gola prednosti, bio je talentovani napadač Mauro Ikardi, koji je ostvario het-trik. Pored njega istakao se i Pablo Osvaldo koji je uz dva gola imao i dve asistencije.

U trijumfu Lacija je zablistao Antonio Kandreva golom i asistencijom, a strelci su bili još Marko Parolo i Stefano Mauri, kojem je gol namestio Kloze.

Napoli je imao šansu da povede protiv Kjeva već u 27. minutu, ali je Frančesko Bardi 'pročitao' Gonsala Iguaina i odbranio Argentincu penal. Kazna je stigla u petom minutu drugog poluvremena, Marijano Isko je pronašao iskusnog Maksija Lopesa koji je loptu poslao uz desnu stativu.