Četvrtak, 31.07.2014.

17:37

Hajduk u nadoknadi pokvario posao

Fudbaleri Hajduka poraženi su u Kazahstanu sa 4:2 (2:1) od Šahtjora, primivši četvrti gol u nadoknadi vremena.

Splićani su imali podređenu ulogu u Karagandiju, ali su sve do 94. minuta imali solidan rezultat za revanš na Poljudu.

Ipak, gol Žangilišbaja je umnogome otežao posao hrvatskom predstavniku u borbi za četvrto kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Domaćin je poveo rano, u desetom minute Masla je pronašao Topčagića, ali je već u 19. bilo 1:1, nakon pogotka Gotala.

Međutim, samo 120 sekundi kasnije Šahtjor je opet vodio, Topčagić je ovaj put bio asistent, a realizator Finončenko.

Bolju igru domaćin je pretvorio u dva gola prednosti 20 minuta pre kraja, Finončenko je ovaj put bio asistent, a gol za 3:1 postigao je Aldin Džidić.

Devet minuta kasnije "Bili" se opet vraćaju u igru, Čaktaš je realizovao penal, ali je Hajduk posao pokvario u 94. minutu kada je Maslo drugom asistencijom na meču omogućio Žangilišbaju da i on savlada Stipicu.

Revanš meč igra se za sedam dana. U četvrtak se igra ukupno 30 mečeva 3. kola kvalifikacija za LE.