Subota, 10.05.2014.

20:00

'Petarda' Partizana za nadu

Fudbaleri Partizana deklasirali su ekipu Voždovca u poslednjem meču 28. kola Jelen Superlige – 5:0(2:0).

Partizan je od prvog do poslednjeg minuta kontrolisao igru, a bedem gostiju probio je Volkov u 27. minutu. Prednost je duplirao Škuletić sa penala u 39, da bi se tim rezultatom otišlo na odmor.

Nastavili su crno-beli u istom ritmu, Lazović je u 56. minutu povećao na 3:0, da bi osam minuta kasnije Škuletić postigao svoj drugi pogodak. Konačan rezultat postavio je Luka dvadeset minuta pre kraja susreta.

Crno-beli su tako zadržali nadu da mogu da odbrane titulu šampiona države, jer dva kola pre kraja trke imaju tri boda manje od Crvene zvezde, koja je slavila u Užicu.

Osim pobede Zvezde, koja je došla na tri boda od titule, zanimljivo je bilo i u ostavim mečevima, posebno u Kragujevcu, gde su Radnički i Javor odigrali spektaklaran meč.

16. Javor 28 5 10 13 24:34 25

Partizan: Lukač, Vulićević, Stanković, Trajković, Volkov, Drinčić, Brašanac, Ninković, Živković, Lazović, Škuletić

Voždovac: Supić, Projić, Nikolić, Pavićević, Jašić, Dragović, Marušić, Mihajlov, Babović, Milovanović, Sekulić

Domaći igrači krenuli su ofanzivno od starta, ali su prvu priliku na meču imali gosti. Projić se našao u šasni, ali je njegov udarac zaustavio Lukač. Od tog trenutka igralo se isključivo na polovini Voždovca, a koliko je Partizan nadmoćan najbolje pokazuje podataka da su već u 15. minutu izveli šestudaraca iz ugla.

Ipak, za sada, nismo videli izgledniju priliku za gol. Andrija Živković je nezgodno pao prilikom jednog vazdušnog duela, ali se ubrzo vratio na teren.

Nastavila se ofanziva Partizana, ali bez uspeha. Pritiskaju crno-beli gol Supića sa svih strana, ali se defanzivci gostiju za sada dobro snalaze Dominaciju domaćih prekinuo je na kratko Danilo Sekulić, ali je bio neprecizan sa distance.

Inicijativa ekipe Marka Nikolića isplatila se u 27. minutu, kada je Vladimir Volkov. Posle novog kornera Drinčića, odbrana gostiju zaboravila je levog beka Partizana u petercu. Volkov je šutirao, Supić imao loptu na ruci, ali je ona nekako prešla liniju – 1:0.

Voždovac nije uspeo ni posle primljenog gola da se oslobodi pritiska i krene ofanzivnije, da bi Partizan u 39. minutu sa penala stigao do dva gola prednosti. Danko Lazović prevario je Dragovića, koji ga je oborio u ćošku kaznenog, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Petar Škuletić – 2:0.

Do odlaska na odmor nije bilo uzbuđenja.

Nije se situacija na terenu promenila ni na startu drugog dela igre. Domaćin je nastavio da dominira i kontroliše igru, a prvu šansu u nastavku imao je Škuletić.

Ubrzo je Drinčić stvorio nove dve opanse situacije ispred gola Supića. Najpre je poslao oštar centaršut, ali je opasnost otklonjena, da bi u sledećem napadu šutirao preko gola. Ipak, crno-beli su nekoliko minuta kasnije stigli do trećeg gola.

Mladi Andrija Živković je odlično prošao po krilu i poslao loptu u kazneni 'Zmajeva', a tamo se najbolje snašao Danko Lazović i uz dosta sreće smestio loptu u mrežu – 3:0.

Ne odustaje Partizan od ofanzivne igre, a 120 sekundi kasije, u 58. minutu, Projić je oborio Luku, ali sudija nije svirao novi penal za crno-bele. U sledećem napadu iz distance je zapretio Brašanac.

Nije dugo trebalo Partizanu da stigne do četvrtog pogotka, a opet je strelac bio Petar Škuletić. Miroslav Vulićević je fenomenalno pretrčao 60 metara, stigao do kaznenog i uputio udarac, ali je bio izblokiran. Ipak, na pravom mestu našao se Škuletić i lako savlada Supića – 4:0.

Već u sledećem napadu moglo je da bude i 5:0, ali je Supić izašao kao pobednik u duelu '1 na 1' sa Kojićem. Međutim, već u sledećem napadu Luka ispravlja grešku Kojića. Vulićevičć je ponovo dobro centrirao, Škuletić glavom odložio loptu do Luke a ovaj je poslao u mrežu 5:0

Posle petog gola Partizana tempo meča je opao, a gosti su uspeli da zaprete preko Babovića, ali je njegov udarac zaustavio Lukač.

Do kraja susreta igralo se uglavnom na sredini terena, uz nešto ofanzivniju igru Voždovca, ali promene rezultata nije bilo.