Nedelja, 04.05.2014.

22:57

Ronaldo u 92' doneo bar bod Realu

Fudbaleri Real Madrida nisu iskoristili kiks gradskog rivala Atletika, pošto su u 36. kolu kod kuće igrali nerešeno sa Valensijom 2:2.

Izvor: SO

Autor: SO

’Kraljevski’ klub je treći sa 83 boda, pet manje od Atletika i dva od Barselone, ali i utakmicom manje.

U sredu Real igra zaostali meč sa Valjadolidom u gostima, a do kraja šampionata sastaju se sa Seltom u Vigu i sa Espanjolom u Madridu.

Valensija je dva puta vodila, golovima Matjea u 44. i Pareha u 65. minutu, Real je prvi put izjednačio preko Ramosa u 59, a u 92. minutu Ronaldo je doneo bod domaćima.

U prvom poluvremenu Real je napadao i stvorio nekoliko polušansi, ali je Valensija u retkim izletima napred bila konkretnija.

Prvi put je Dijego Lopes uz pomoć prečke spasao svoj tim posle udarca glavom Pareha, zatim je još jednom odlično intervenisao posle šuta Fegulija, ali u 44. minutu spasa nije bilo. Pareho je izveo korner, Marselo je očajno reagovao na prvoj stativi, a Matje je glavom poslao loptu u mrežu.

Real nije iskoristio superiornost u prvih dvadeset minuta, dobru priliku propustio je Benzema, a i golman Dijego Alveš u nekoliko navrata dobro je reagovao.

Na poluvremenu je Ančeloti napravio izmenu sa jasnom ofanzivnom namerom, pošto je Di Marija zamenio Iljaramendija.

Alveš je blistao na golu, odbranio je udarce Ronalda i Ramosa, ali je u 59. minutu napokon poklekao – Ronaldo je posle ubacivanja sačekao loptu na drugoj stativi, glavom je poslao na peterac, a tu ju je sačekao Ramos i pogodio gol za 1:1.

Činilo se da će Real tada uspeti da preokrene, ali u 65. minutu usledio je novi šok za navijače na stadionu Santijago Bernabeu – Feguli je maestralno sačuvao loptu i poslao je na ivicu kaznenog prostora, a Dani Pareho je naleteo iz drugo plana i smestio loptu u donji levi ugao Lopesovog gola.

Taj pogodak dezorijentisao je igrače Reala, koji su postajali sve nervozniji. Napadi su uglavnom bili stihijski, dosta se grešilo u dodavanjima, a onda je u 92. minutu Ronaldo pokazao koliki je majstor – na oštar centaršut Di Marije reagovao je izvanredno i, iako leđima okrenut golu, kramponima poslao loptu u mrežu.

Do kraja meča Real je imao još dve šanse, ali su promašili Ronaldo i Morata, pa tim Karla Ančelotija nije uspeo da iskoristi kiks Atletika.

U preostalom meču dana Sevilja i Viljareal remizirali su bez golova.