Fudbaleri Liverpula napravili su novi korak unazad u borbi za titulu.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

U prvoj utakmici 35. kola Premijer lige, izabranici menadžera Jorgena Klopa kao gosti odigrali su protiv Vest Hema nerešeno, 2:2 (1:0).

Tako sada imaju 75 bodova, dva manje od videćeg Arsenala, ali uz utakmicu više.

Drugoplasirani Mančester siti ima bod više od ekipe sa Enfilda, ali uz dve utakmice manje.

Pre samo nekoliko dana, crveni su poraženi u gradskom derbiju od Evertona (2:0), a sada su dobili novi udarac u borbi sa Arsenalom i Mančester sitijem.

Bio je to svakako uzbudljiv meč u kojem je Vest Hem na poluvremenu imao prednost.

Poveo je domaćin u samom finišu prvog dela, tačnije u 43. minutu kada je Džerod Bouven na asistenciju Kudusa zatresao mrežu Alisona.

Liverpul je uspeo da se izdigne i prvoj polovini drugog poluvremena, stigne do preokreta.

Prvo je u 48. minutu Endrju Robertson preciznim udarcem sa desetak metara pogodio desni donji ugao za 1:1.

Posle kornera sa leve strane, stvorila se gužva pred golom "čekićara", lopta je pogodila golmana Alfonsa Areolu i završila u mreži domaće ekipe.

Međutim, nije prošlo mnogo pre nego što je Vest Hem stigao do izjednačenja.

Bouven je prošao po desnoj strani, poslao je loptu pravo na glavu Majkla Antonija koji je pogodio za konačnih 2:2.