Subota, 29.03.2014.

20:23

Remi na Emiratima za nastavak drame

Ekipe Arsenala i Mančester Sitija igrale su nerešeno 1:1 (0:1) u derbiju 32. kola Premijer lige.

U interesantnom dvoboji na Emiratima poveo je Siti golom Davida Silve, dok je bod domaćinu doneo Matje Flamini.

Nakon ovog kola jasno je da će se do poslednjeg dana sve četiri ekipe iz vrha boriti za titulu jer ih deli samo pet bodova uz nejednak broj utakmica.

Čelsi je nakon kiksa na Selhurst Parku ostao na 69 bodova, jedan manje ima Liverpul koji će u nedelju dočekati Totenhem. Sledi Siti sa 67 bodova i dve utakmice manje od Čelsija, dok Arsenal ima 64 boda.

Siti je bolje otvorio meč, nekoliko akcija Navasa nije prošlo, da bi u 18. minutu Edin Džeko pogodio levu stativu. Međutim, u istom minutu gosti ipak postižu gol. Loptu je nakon odbitka pokupio David Silva i zakucao je u donji desni ugao.

U nastavku meča u centru pažnje bili su Nasri i Silva s jedne, a Podolski i Kasorla s druge strane, ali nije bilo pravih gol šansi.

Ipak, u osmom minutu nastavka Arsenal se vraća u život. Podolski je sjajno pronašao Matjea Flaminija koji loptu šalje uz desnu stativu i donosi izjednačenje na Emiratima.

Manje od deset minuta kasnije "tobdžije" su bile na korak od preokreta. U sjajnoj šansi našao se Podolski. Nemac je prošao nekoliko odbrambenih igrača gostiju, ušao u kazneni prostor i šutirao u donji levi ugao, ali je Hart fantastično intervenisao i loptu izbacio u korner.

U poslednjih pola sata Siti je imao blagu inicijativu, nekoliko puta su se "građani" našli ispred gola Arsenala, ali nije bilo konkretne završnice.

Najbolju šansu imali su u 76. minutu kada je golman Arsenala Ščesni sjajno intervenisao nakon šuta Turea u donji levi ugao, da bi Edinu Džeku rival izblokirao šut glavom iz neposredne blizine.