Subota, 29.03.2014.

18:09

Leverkuzen bledo, het-trik Rojsa

Šampion Nemačke Bajern Minhen prekinuo je niz od 19 pobeda u ligi, odigravši nerešeno sa ekipom Hofenhajma rezultatom 3:3, u okviru 28. kola Bundeslige.

Izvor: AR

Autor: AR

U borbi za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona Bajer je remiziro sa Brunšvajgom (1:1), dok je rival za to mesto Volfsburg savladao Frankfurt (2:1).

Najneprijatnije iznenađenje sezone Štutgart izgubio je nakon preokreta od Dortmunda rezultatom 2:3, dok je Majnc lako savladao Augzburg sa 3:0.

Kao i u svakoj utakmici ove sezone kada igraju Bajern i Hofenhajm i ovoga puta bilo je jako zanimljivo, a viđeno je i šest pogodaka. Kada se u obzir uzme činjenica da su ovo dva najefikasnija tima u ligi, toliko pogodaka nije nimalo čudna stvar. Bajern je na ovom meču proslavljao titulu, pa ih je možda to malo dekoncentrisalo, ali i napadački potencijal kojim raspolaže Hofenhajm pokazao se presudnim.

Prvi pogodak na meču za Hofenhajm postigao je Modest, posle greške rezervnog Bajernovog golmana Starka u 23. minutu. Za Bajern je rezultat poravnao Pizaro udarcem glavom na centaršut Đerdana Šaćirija.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu pošto je Pizaro u 34. minutu vratio uslugu švajcarskom reprezentativcu pa je ovaj lagano prosledio loptu u mrežu. U 40. minutu je Riberi povisio na 3:1, ponovo nakon asistencije raspoloženog Peruanca.

Ipak, Hofenhajm se nije predao, pa je u 44. minutu Sejad Salihović postigao deveti pogodak iz slobodnog udarca u Bundesligi. Konačnih 3:3 postavio je Roberto Firmino nakon pasa Kaia Herdlinga.

Najozbiljniji kandidat za četvrtu poziciju Bajer Leverkuzen mučio se sa fenjerašem Braušvajgom, kako bi na kraju uspeo da izvuče samo bod.

Braušvajg je poveo pogotkom Kena Rajhela u 47. minutu. Samo pet minuta kasnije Štefan Kisling je postigao pogodak sa bele tačke i na taj način nastavio sjajnu sezonu.

Loš rezultat Bajera iskoristio je Volfzburg pobedivši ekipu Ajntrahta iz Frankfurta. Nije sve počelo tako dobro po bivšeg šampiona Nemačke, pošto je u 11. minutu frakfurtski tim poveo pogotkom Štefana Aignera.

Taj rezultat bio je na snazi sve do 69. minuta kada je Kevin De Brujne pronašao Ivicu Olića koji je bio precizan. Radost domaćim navijačima doneo je Naldo u svom stilu tek u 89. minutu, kada je šutnuo sa 35 metara i pronašao mrežu.

Štutgart je nastavio da tone sve dublje izgubivši posle velike drame od Dortmunda. Nije delovalo da će tako da bude, pošto je Štutgart prvi postigao dva pogotka. U devetom minutu Gentner je bio precizan, dok je na asistenciju Traorea Harnik u 19. povećao na 2:0.

Svojim prvim golom dana Rojs je vratio Dortmund u igru 15 minuta pre kraja poluvremena.

Tragičar utakmice je bio definitivno Nidermajer, pošto je za samo 4 minuta dobio dva žuta kartona i zaradio isključenje, prilikom čega je napravio i penal. Upravo iz tog kaznenog udarca, Rojs je postigao svoj drugi pogodak. Konačnih 2:3 postavio je Nemac upotpunivši svoj het-trik na asistenciju Obamejanga.

Majnc je osvojio nova tri boda, tako što je pobedio rezultatom 3:0 ekipu Augzburga.