Subota, 15.03.2014.

15:38

Siti s desetoricom do pobede u Halu

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Hal u gostima sa 2:0 (1:0) u prvoj utakmici 30. kola Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Iako je od desetog minuta igrao bez isključenog Kompanija, Siti je kontrolisao meč i zahvaljujući izvanrednom Davidu Silvi stigao je do veoma važnog trijumfa, 19. u sezoni.

Silva je postigao prelep gol u 13. minutu, a konačni rezultat postavio je Edin Džeko na asistenciju Španca u 91. minutu. Aleksandar Kolarov odigrao je samo jedan minut, zamenio je Silvu u finišu.

Utakmica nije počela dobro po Siti – već u desetom minutu Kompani je sa leđa povlačio Jelavića, a sudija Mejson pokazao mu je crveni karton.

Belgijanac je besno šutnuo zid po izlasku sa igrališta, ali njegovi saigrači nisu bili obeshrabreni. Samo četiri minuta kasnije David Silva primio je loptu na oko 25 metara od gola i fantastičnom ’kiflom’ pogodio je gornji desni ugao gola Mekgregora.

Siti je uglavnom napadao uprkos igraču manje, a u odbrani su bili disciplinovani i sa lakoćom su hvatali domaće u ofsajd zamke. Posle pola sata igre Sabaleta je odlično šutirao, ali lopta se od prečke odbila na gol liniju i otišla u polje.

Prvu pravu šansu Hal je ima u finišu prvog dela igre, Jelavić je stvorio prostor Livermoru, ali gola nije bilo. Blagi pritisak Hal je izvršio početkom drugog poluvremena, prvo je pokušao Long, a zatim i Jelavić, ali promene rezultata nije bilo.

Siti je potom ponovo počeo da kontroliše meč, a u 73. minutu Fernandinjo je propustio veliku šansu da već tada reši pitanje pobednika.

To nije uspeo ni Džeko u 87. minutu nadoknade iz situacije ’jedan na jedan’, ali u prvom minutu nadoknade Silvino sjajno dodavanje napadač iz BiH pretvorio je u gol za konačnih 2:0.