Sreda, 04.12.2013.

23:39

L1: Evijan naneo prvi poraz PSŽ

Fudbaleri Evijana napravili su veliko iznenađenje u 16. kolu Lige 1, pošto su sa 2:0 pobedili akutelnog šampiona PSŽ.

Ekipa iz Pariza doživela je prvi poraz u sezoni, posle osam uzastopnih trijumfa trijumfa, dok je domaćin trijumfovao posle dva uzastopna neuspeha.

Golova nije bilo sve do poslednjih 15 minuta, kada je N'Sikulu savladao Sirigua. Krenuo je PSŽ od tog momenta na sve ili ništa, što je Evijan kaznio u tri minuta pre kraja meča - pogotkom Sougua.

Pet mečeva 16. kola odigrano je u terminu od 19 časova.

Drugu pobedu u nizu zabeležio je Bordo, koji je golom Fobera slavio protiv Gengama, Ren je bio ubedljiv protiv Sent Etjena (3:1) i nastavio proboj ka vrhu, dok je Bastija, za koju je Miloš Krasić odigrao ceo meč, remizirala na gostovanju Ažaksjou (1:1).

Ren je jedina ekipa koja se radovala kao domaćin, s obzirom da su Lorijen i Rem trijumfima nad Monpeljeom i Sošoom, po 2:0, potvrdili sjajno veče gostiju.

Kolo u četvrtak zatvaraju Olimpik Lion i Tuluz.