Subota, 30.11.2013.

20:29

Četvrta pobeda Njukasla u nizu

Ekipa Njukasla savladala je Vest Bromvič Albion 2:1 u poslednjem subotnjem meču 13. kola Premijer lige Engleske.

Njukasl je do četvrte uzastopne pobede stigal golovima Joana Gufrana i Muse Sisokoa, dok je Kris Brunt u međuvremenu doneo izjednačenje VBA.

"Svrake" su sedmom pobedom u sezoni stigle do petog mesta na tabeli, pa će bar na jedan dan biti ispred poslednja dva šampiona, mančesterskih rivala Junajteda i Sitija.

Oba tima su na Sen Džejms Parku imala po 14 šuteva, ali su se gosti mučili da pogode gol.

Njukasl je poveo deset minuta pre kraja poluvremena iz druge prave šanse ovog tima na meču. Katastrofačno je reagovao golman VBA Majhil posle kornera, a Gofran to iskoristio i glavom loptu ubacio u mrežu.

VBA ipak stiže do izjednačenja u sedmom minutu nastavka, Brunt se odlično snašao u kaznenom prostoru i razornim udarcem levom nogom savladao nemoćnog Krula. Bio je to prvi i poslednji šut VBA u okvir gola.

Ipak, samo pet minuta kasnije Njukasl stiže do gola za novo vođstvo i konačno pobedu. Posle akcije po levoj strani, Loik Remi glavom loptu spušta do Sisikoa koji se namešta ispred kaznenomg prostora i sjajnim udarcem loptu šalje u gornji desni ugao.

Njukasl je u finišu meča mogao da potvrdi trijumf pre poslednjeg zvižduka, prvo je Vilijamson umalo zatresao sopstvenu mrežu, a potom je glavni sudija propustio da možda svira ruku Džonsa u kaznenom prostoru posle šuta Kabaja.

Ranije u subotu ubedljive pobede ostvarili su Arsenal, Everton i Vest Hem, dok se u nedelju igra derbi između Totenhema i Junajteda.