Subota, 23.11.2013.

22:37

'Petica' Reala, povreda Ronalda

Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su kao gosti pobedili Almeriju sa 5:0, u 14. kolu španskog prvenstva.

Strelci za Real bili su Kristijano Rolando u trećem, Karim Benzema u 61, Garet Bejl u 72, Isko u 75. i Alvaro Morata u 81. minutu.

Ronaldo, kandidat za najboljeg fudbalera sveta ove godine, povredio se u drugom poluvremenu u borbi za loptu s protivničkim igračem, pa ga je u 54. minutu zamenio Hese Rodriges. Portugalac je sâm zatražio izmenu, a na prvi mah se čini da povreda nije teže prirode.

Real je pobedom izbio na drugo mesto Primere sa 34 boda, koliko ima i Atletiko Madrid, ali s utakmicom manje. Almerija je na 18. poziciji sa 12 bodova.

U mečevima odigranim ranije tokom dana, videli smo novu pobedu Barselona, ali i sedam golova u San Sebastijanu.