Subota, 23.11.2013.

20:21

Bajern razbio Borusiju u Dormundu

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su Borusiju Dortmund rezultatom 3:0, u najvećem derbiju nemačke Bundeslige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Bajern je surovo kaznio promašaje Borusije, a golove su postigli Gece u 67, Roben u 85. i Miler u 87. minutu.

Bavarci su ovom pobedom učvrstili prvu poziciju sa 35 bodova, čak sedam više od Borusije koja zauzima treće mesto.

Borusija Dortmund – Bajern 3:0
Gece 67, Roben 85, Miler 87

Borusija Dortmund: Vajdenfeler, Groskrojc, Durm, Fridrih, Papastatopulos, Bender (Pišček 79’), Blaščikovski (Obamejang 71’), Rojs, Mhitarijan (Hofman 71’), Levanovski.
Bajern: Nojer, Rafinja (Van Bujten 79’), Alaba, Boateng (Alkantara 64’), Dante, Lam, Miler, Roben, Martines, Kros, Mandžukić (Gece 56’).

Na 'Signal Iduna Parku' viđena je velika borba, ali u prvom poluvremenu nije bilo golova. Veliku šansu da donese prednost Borusiji imao je Levandovski, koji je na nekih pet metara od gola Nojera primio loptu okrenut leđima, ali nije uspeo da najbolje zahvati i ona je otišla preko gola. Istom merom uzvratio je Mandžukić na drugoj strani, posle niskog centaršuta Robena sa levog boka, uklizao je u petercu i zakasnio delić sekunde.

Hrvat nije odigrao dobru utakmicu, a Gvardiola je odlučio da ga zameni već u 56. minutu i u igru uvede bivšeg fudbalera Borusije Marija Gecea. Samo desetak minuta kasnije ispostavilo se da je ovo bila odlična odluka španskog stručnjaka, pošto je Gece doneo prednost gostima.

Na desnoj strani Miler je prihvatio jednu loptu, poslao oštar pas na Gecea koji se nalazio na ivici kaznenog, on je primio i špicem, iz drugog kontakta pogodio donji desni ugao Vajdenfelerovog gola. Nemac nije želeo da se raduje posle gola, iz poštovanja prema bivšem klubu.

Posle vodećeg gola Bajerna, ekipa Jirgena Klopa krenula je u još veću ofanzivu, a Levandovski je u tragičara ovog meča prerastao samo nekoliko trenutaka kasnije. Groskrojc je prošao po desnoj strani, izbegao ofsajd zamku i ispred Nojera je 'osvanula' situacija 3 na 1.

Bočni igrač 'milionera' je centrirao Levandovskom koji je imao stopostotnu šansu da izjednači, ali je umesto da šutira, odlučio da primi loptu i na kraju se spetljao.

Napadi su se nastavali, a ovoga puta Nojer je spasao aktuelnog šampiona Nemačke i Evrope. Posle još jedne akcije po desnoj strani, Rojs je šutirao levom nogom sa nekih 16 metara, ali je fenomenalni Nojer nekako izvadio loptu iz samog ugla.

U 85. minutu stigla je kazna za promašaje. Rojs je izgubio loptu na polovini protivnika, da bi potpom sevnula kontra koju je na najbolji način završio Roben. Dante je Rojsu oduzeo loptu, dodao je Alkantari, koji je prenosnom dijagonalom spojio Holanđanina sa golom. Roben je vodio loptu nekih 30 metara po levoj strani, a onda sjajnim udarcem 'bocnuo' Vajdenfelera i rešio veliki nemački derbi.

Već u sledećem napadu bilo je 3:0, a potpuni debakl Borusije upotpunio je Miler. Napad po desnoj strani pokrenuo je Roben, odložio na bok Lamu koji je vratio povratnu Mileru, a Nemac je postavio konačan rezultat.

U ostalim mečevima dana Bajer Leverkuzen, Augzburg i Braunšvajg, a dva meča su završena bez pobednika.