Nedelja, 02.12.2012.

17:37

Remi u Firenci, gol Krstičića

Inter je sa 1:0 pobedio Palermo, dok je Lacio sa 2:1 savladao Parmu u utakmicama 15. kola italijanske Serije A:

Izvor: NS

Autor: NS

Malo iznenađenje napravila je Bolonja, koja je na svom stadionu bila bolja od Atalante sa 2:1, dok je Kjevo kao gost slavio u Đenovi sa 4:2.

Sijena je kao domaćin poražena od Rome sa 3:1, dok je Udineze posle šest utakmica konačno slavio, pobedivši Kaljari sa 4:1. U poslednjem meču dana Fiorentina i Sampdorija remizirali su 2:2. Srpski fudbaler Boško Janković i Nenad Krstičić dali su golove za svoje ekipe.

Nešto ranije Napoli je razbio Peskaru sa 5:1, a dvostruki strelci bili su Inler i Kavani.

Bolonja je na stadionu "Renato Dal'Ara" bio bolji od Atalante sa 2:1, a strelci za domaće bili su Dijamanti u 16. i Gabijadini u 70. minutu, dok je gol za goste dao Denis u 50. minutu. Uroš Radaković je meč odgledao sa klupe, dok je Ivan Radovanović u igri za poraženu ekipu proveo poslednjih 16 minuta.

Đenoa je kao domaćin izgubila od raspoloženog Kjeva sa 4:2, a kapiten Đenovljana i srpski internacionalac Boško Janković odigrao je svih 90 minuta i bio strelac drugog gola u 56. minutu. Het-trik za goste postigao je Paloski u 14, 22. i 45. minutu, dok je konačni rezultat postavio Stojan golom u poslednjim trenucima meča.

Moramo da budemo tim i u ovakvim situacijama, da igramo do poslednjeg trenutka sa dosta volje i srcem ako želimo da ostanemo u ligi“, rekao je Janković, čija Đenoa drži 18. mesto u Seriji A sa samo dva boda više od Peskare koja je na samom začelju.

Inter je na "Đuzepe Meaci" minimalnim rezultatom pobedio Palermo, a strelac jedinog gola bio je igrač gostiju Garsija, koji je postigao autogol u 74. minutu. Milan Milanović proveo je ceo meč na klupi.

Udineze Željka Brkića i Dušana Baste konačno je osvojio tri boda, i to posle šest mečeva bez pobede. Golove za tim iz Udina postigli su Pereira u 33, Angela u 39, Danilo u 48. i Paskval u 66. minutu. Utešni gol za goste dao je Desena u 80. minutu.

Golman reprezentacije Srbije Željko Brkić solidno je branio tokom cele utakmice, dok Dušan Basta nije igrao zbog loma jagodične kosti.

U poslednjem meču dana Fiorentina je vodila sa 1:0, Sampdorija je preokrenula, ali je 'viola' ipak uzela bod. Oba gola za Fiorentinu bio je bivši fudbaler Partizana Stefan Savić, a srpski igrač Nenad Krstičić dao je prvi gol za tim iz Đenove. Krstičić je petom maestralno petom prevario Rodrigesa i levom nogom je poslao loptu u gornji desni ugao. Nenad Tomović igrao je svih 90 minuta za Fiorentinu.