Utorak, 24.04.2012.

20:37

Atalanta i Kaljari sigurni kod kuće

U utorak su odigrana prva dva meča odloženog 33. kola Serije A, a pobede su ostvarili Atalanta i Kaljari.

Oba tima bila su sigurna na svom terenu, Atalanta je nadigrala Kjevo minimalnim rezultatom, dok je Kaljari savladao Kataniju sa 3:0.

Atalanta i Kjevo su sada poravnati na deobi devetog mesta sa po 43 boda, Katanija je ispred njih sa 46, dok je Kaljari pobegao od zone ispadanja i sada ima 41, šest više od Lečea koji je "ispod crte".

Jedini gol u Begramu postigao je Maksi Morales koji je u 18 minuta pre kraja meča iskoristio asistenciju Ezekijela Matijasa Šelota.

Kaljari je do važnih bodova, uslovno rečeno kod kuće u Trstu, stigao u veoma otvorenom duelu sa Katanijom. Već u 21. minutu Ribeiro je načeo goste, dok je domaći tim pobedu overio u poslednjih 11 minuta.

Prvo je Maurisio Pinilja pogodio za 2:0, dok je konačan rezultat na "Nereo Roka" stadionu postavio asistent kod drugog gola, Viktor Ibarbo. Siguran na golu Kaljarija bio je srpski golman Vlada Avramov.

Ostali mečevi na programu su u sredu, lider Juventus gostuje Čezeni, dok Milan dočekuje Đenou. Derbi kola je duel Udinezea i Intera na "Friuliju", dok će biti interesantno i na "Olimpiku" gde se sastaju Roma i Fiorentina.