Utorak, 10.04.2012.

23:15

Barsa ubedljiva, pritisak na Realu

Fudbaleri Barselone pregazili su Hetafe 4:0 (2:0) u meču 33. kola i smanjili zaostatak za Real Madridom na samo jedan bod, uoči madridskog derbija u sredu.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Dvostruki strelac za Katalonce bio je Aleksis Sančes, jedan gol postigao je Pedro Rodriges, a jedan Lionel Mesi koji je bio i dvostruki asistent.

U ostalim mečevima u utorak Osasuna je golovima Raula Garsije sa 2:0 savladala Espanjol u Pamploni (Dejan Lekić igrao poslednja tri minuta), dok su Real Sosijedad i Betis odigrali 1:1 u San Sebastijanu.

Već posle uvodnih minuta bilo je jasno da Hetafe nema šta da traži na "Kamp Nou".

Ohrabreni novim kiksom Reala tokom vikenda, i predstojećim madridskim derbijem na "Visente Kalderonu", koji će u sredu od 22.00 prenositi televizij B92, Katalonci su poveli u 13. minutu posle akcije Mesija i gola Sančesa.

U finišu prvog poluvremena proradila je veza Inijesta-Mesi, a Argentinac je postigao 61. gol u sezoni. Dvadesetak minuta u drugom poluvremenu odolevao je Hetafe, a onda se predao u roku od dva minuta.

Prvo je Kuenka u 73. minutu proigrao Sančesa za drugi gol Čilenaca na meču, da bi dva minuta kasnije Mesi namestio gol Pedru.

Osasuna je nastavila put ka Ligi Evrope preko Espanjola. Porazi u prethodna dva kola zabrinuli su navijače tima iz Pampleone, ali se njihov tim brzo vratio u ritam i ostvario 11. pobedu u sezoni.

Gosti su odolevali raspoloženom domaćinu do 53. minuta kada je Lolo progirao Garsiju za 1:0. Samo dva minuta kasnije Felipe Koutinjo je dobio drugi žuti karton, i Espanjol je bio pred porazom.

Njega je osigurao Garsija drugim golom, u 69. minutu, a nemoć tima iz Barselone potvrdio je Forlin koji je osam minuta pre kraja takođe isključen zbog druge javne opomene.

U San Sebastijanu su Real Sosijedad i Betis igrali veoma važan meč. Pobednik bi sa tri boda umnogome rešio pitanje opstanka. Baskijci su poveli golom sjajnog Karlosa Vele u 56. minutu, ali su Andalužani stigli do boda preko Rubena Kastra golom 20 minuta pre kraja.

Tako je Betis ostao 13. sa 39, a Real mesto ispod sa bodom manje, pa su desetak bodova ispred zone ispadanja.

U sredu se igraju četiri meča (Atletiko Madrid - Real Madrid od 22.00 na TV B92), a kolo će biti okončanu u četvrtak nakon još tri duela.