Subota, 31.03.2012.

17:34

BL: Bajern na -3, gosti se častili

Fudbaleri Bajerna pobedili su Nirnberg sa 1:0 golom Arjena Robena u 28. kolu nemačke Bundeslige i tako su se približili Borusiji Dortmund na tri boda zaostatka.

Izvor: SO

Autor: SO

Augsburg je jedini domaćin koji je slavio u mečevima u subotu popodne, na „SGL Areni“ pao je Keln sa 2:1. Frajburg je savladao Bajer u Leverkuzenu sa 2:0, Majnc je razbio Verder u Bremenu sa 3:0, Hamburger je sa 1:0 slavio na gostovanju Kajzerslauternu, a Volfsburg je dobio Hertu sa 4:1 u Berlinu.

Bajern je uspeo da slomi otpor Nirnberga u derbiju Bavarske, a odlučujući gol postigao je Arjen Roben u 69. minutu. Udarac Krosa odbranio je Šafer, ali posle odbijene lopte Roben je sa ivice kaznenog prostora postigao odlučujući pogodak.

Ekipi Jupa Hajnkesa pre toga poništen je čist go, tačnije Mariju Gomezu, a gosti su bili bolji tokom celog meča i zasluženo su ostvarili 19. ligašku pobedu.

Frajburg nastavlja sa sjajnim partijama, pošto je na Baj Areni upisao četvrti trijumf u poslednjih pet mečeva. Strelci su bili Šuster u osmom i Kaliguri u 60. minutu, a Bajeru je to četvrti poraz u nizu.

Aleksandar Ignjovski odigrao je prvo poluvreme za Verder, ali nije pomogao svom timu da izbegne ubedljiv poraz od Majnca. Junak trijumfa bio je dvostruki strelac Čupo Moting, a vodeći gol za goste dao je Šalai.

Golom Jansen u 28. minutu HSV je došao do veoma važne pobede u borbi za opstanak i uspeli su da izađu iz opasne zone. Srpski fudbaler Gojko Kačar odigrao je ceo meč za Hamburg.

Koo je dao vodeći gol za Augsburg protiv Kelna, izjednačio je Podolski iz penala, a na isti način Rafael je doneo pobedu svom timu.