Subota, 28.01.2012.

17:27

BL: Bajern, Borusija i Šalke po 40p

Borusija Dortmund i Bajern Minhen, lideri Bundeslige, ostvarili su pobede u mečevima 19. kola nemačkog prvenstva.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Šampion Borusija je sa 3:1 lako nadigrala Hofenhajm, dok je Bajern golovima u drugom poluvremenu pobedio Volfsburg sa 2:0.

Tri boda je osvojio još Hamburg, koji je sa 2:1 slavio protiv Herte u Berlinu. Augrzburg je igrao 2:2 sa Kajzerslauternom, dok su Verder i Bajer odigrali 1:1. Šalke je posle preokreta pobedio Keln sa 4:1.

Borusija i Bajern su nastavili trku za prvo mesto. "Milioneri" su bez Marija Gecea lagano savladali Hofenhajm u Dortmundu da 3:1. Dvostruki strelac bio je Japanac Šinji Kagava koji je postigao prvi i treći gol. U međuvremenu je mrežu gostiju zatresao Kevin Groskrojc, čiji je pogodak u 31. minutu rešio meč. Jedini gol za goste postigao je Fabijan Džonson pola sata pre kraja. Neven Subotić je odlično odigrao svih 90 minuta.

Bajern je imao nešto teži posao na svom terenu protiv Volfsburga. Gosti su odolevali u Minhenu sve do 60. minuta, kada je prednost Bavarcima doneo Mario Gomes. Pobedu Bajerna potvrdio je Arjen Roben, u prvom minutu sudijske nadoknade. Slobodan Medojević nije bio u timu Volfsburga.

Bitnu pobedu za beg iz donjeg dela tabele ostvario je Hamburg. On je pogocima Marsela Jansena i Mladena Petrića u prvom poluvremenu osvojio tri boda u Berlinu. Herta je uspela da smanji preko Lasoge devet minuta pre kraja, ali nije imala dovoljno vremena da spasi bod. Srpski reprezentativci Gojko Kačar i Slobodan Rajković šansu su dobili u finišu meča umesto strelaca golova.