Utorak, 12.07.2011.

22:04

LŠ: Plzen već u 3.kolu,LIteks blizu

Odigrano prvih 6 mečeva druge runde kvalifikacija za LŠ. Plzen pregazio Pjunik, Liteks pobedio u Crnoj Gori, Slovan bolji od kazahstanskog Tobola.

U utorak uveče odigrani su prvi mečevi 2.kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Nekoliko klubova već nakon prvih 90 minuta, može da se okrene pripremama za treću rundu, jer su stekli osetnu prednost. U trećem kolu je praktično već ekipa češkog Plzena koja je „pregazila“ Pjunik u Jermeniji sa 4:0.

Već nakon 40 minuta bilo je jasno da je češki predstavnik prejak, nakon dva gola Bakosa i Horvata (od toga dva iz penala). Prošlogodišnjeg protivnika Partizana „dokrajčio“ je Kolar u 72.minutu.

Mogren je imao odličnih 1:0 protiv ove godine dobrog Liteksa u Crnoj Gori (Zec 14.minut), ali je Todorov sa dva gola u 70 i 72.minutu preokrenuo rezultat i verovatno obezbedio svom timu prolazak u narednu fazu.

Maribor je prema očekivanju lako pobedio Dudelanž sa 2:0, i ceo posao je obavio već u prvih 45 minuta igre, golovima Argusa i Ibraimija u 36 i 45.minutu.

Slovan iz Bratislave, ove godine učesnik kvalifikacija u LŠ, dočekao je kazahstanski Tobol i pobedio sa 2:0, iako je igrao od 67.minuta bez isključenog Halenara. Sebo u 41 i Guede u 81.minutu doneli su vrlo solidnu prednost slovačkom predstavniku.