Utorak, 01.03.2011.

23:54

Maljorka slavila u Barseloni

Fudbaleri Maljorke i Sevilje zabeležili su pobede u prvim utakmicama 26. kola španske Primere.

Izvor: SO

Autor: SO

Maljorka je savladala Espanjol u gostima sa 2:1, dok je Sevilja lako izašla na kraj sa Sportingom iz Hihona kod kuće – 3:0.

Tim sa Baleara sada je deseti na tabeli sa 34 boda, dok je Espanjol peti sa 40 i sve je dalje od plasmana u Ligu šampiona. Sevilja je posle 11. trijumfa sedma sa 38 bodova, koliko ima i šestoplasirani Bilbao, dok je Sporting 17. sa 25 bodova.

Gonsalo Kastro promašio je penal za Maljorku i činilo se da će to biti kobno po goste kada je Espanjol u 19. minutu došao u vođstvo golom Alvara Vaskesa na dodavanje Kaljehona.

Ipak, tim trenera Mihaela Laudrupa preokrenuo je u drugom poluvremenu – Pjer Vebo je glavom postigao gol posle centaršuta Tehere, a trijumf gostima doneo je Emilio Nsue pogotkom na sedam minuta do kraja.

Presudni momenat u Andaluziji dogodio se u 26. minutu kada je Sebastijan Eguren oborio Luisa Fabijana u kaznenom prostoru i dobio crveni karton.

Brazilac je, suprotno nepisanom fudbalskom pravilu, bio siguran sa ’bele tačke’, a već u 35. minutu Dijego Peroti je na asistenciju Navasa duplirao prednost domaćih i rešio pitanje pobednika. Do kraja je Alvaro Negredo postigao još jedan gol i tako potvrdio trijumf domaćih.