Nedelja, 20.02.2011.

19:24

Golčina Kuzmanovića, Bajer dobio

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su Štutgart sa 4:2 u 23. kolu nemačke Bundeslige i tako su se probili do drugog mesta na tabeli.

Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović postigao je lep gol za 2:2, ali je u poslednjih devet minuta domaćin slavio pogocima Rajnarca i Kislinga.

Štutgart je pretposlednji na tabeli sa 19 bodova. U poslednjem meču kola ‘fenjeraš’ Borusija je u Menhengladbahu dobila Šalke sa 2:1, a odlučujući gol dao je Idrisu.

Bajer je došao u vođstvo u sedmom minutu golom Štefana Kislinga posle nekoliko odbitaka, ali je Martin Harni ubrzo izjednačio nakon što je izbegao ofsajd zamku.

Novo vođstvo domaćima donosi Kastro krajem prvog poluvremena, ali je Zdravko Kuzmanović udarcem sa 30-ak metara doneo šampionu iz 2007. godine novo izjednačenje.

Ipak, u 81. minutu Rajnarc je bio najviši u skoku i postigao gol za 3:2, da bi posle odlično izvedene kontre u završnici Kisling postavio konačni rezultat. Poslednjih 25 minuta za Bajer odigrao je Mihael Balak, koji se polako vraća posle povrede kolena.

Posle greške odbrane Borusije Kluge je na samom startu doveo Šalke u vođstvo, ali je Marko Rojs snažnim udarcem izjednačio samo deset minuta kasnije.

U 23. minutu Idrisu je stigao do lopte pre golmana Nojera i glavom je sproveo u mrežu za konačnih 2:1 i šestu pobedu Borusije.