Subota, 05.02.2011.

23:06

Serija A: Trijumfi "crno-belih"

U prva dva meča 24. kola italijenaske Serije A pobede su ostvarili timovi sa "crno-belim" dresovima, Juventus i Udineze.

"Stara dama" je sa 3:1 savladala na gostovanju Kaljari, a dvostruki strelac bio je zimsko pojačanje Alesandro Matri koji je došao baš iz tima sa Sardinije. Miloš Krasić igrao je do 64. minuta.

Udineze je sa dva gola u prvom poluvremenu savladao Sampdoriju. Udine je peti na tabeli sa 40 bodova, samo tri manje od drugoplasiranog Napolija.

Juve je u prestonici Sardinije imao problema da slomi otpor Kaljarija. Tim iz Torina poveo je u 21. minutu kada je Matri iskoristio asistenciju Markizija. Ipak, početkom drugog dela Roberto Akvafreska je izjednačio rezultat.

U narednih 15 minuta Delneri je u igru uveo Del Pijera, Sisoka i Tonija, a onda je u 75. minutu Marti drugim golom doneo novu prednost "staroj dami", ovaj put na dodavanje Kijelinija. Deset minuta kasnije Luka Toni je potvrdio pobedu Juventusa koji je prekinuo seriju od dva poraza i tri meča bez pobede.

Udineze je do 12. pobede u sezoni stigao golovima svoja dva najbolja igrača koja su jedan drugom asistirali. Prvo je u 18. minutu Antonio Di Natale namestio gol Aleksisu Sančesu, da bi se 20 minuta kasnije Čileanac revanširao saigraču.

Centralni događaj ovog kola je veliki derbi na "Đuzepe Meaci" gde će šampion Inter dočekati Romu.