Subota, 05.02.2011.

20:35

Primera: Mesi gazi, kiks Viljareala

Golovima Lea Mesija Barselona je dobila derbi protiv Atletika, a neočekivan poraz od Levantea (1:0) u 22. kolu Primere doživeo je Viljareal na "El Madrigalu".

Ubedljive pobede ostvarili su Hetafe koji je sa 4:1 pregazio Deportivo La Korunju i Atletik Bilbao koji je sa 3:0 nadigrao Sporting iz Hihona.

Almerija je savladala Espanjol 3:2, dok su dva meča završena bez pobednika. Osasuna – Maljorka i Saragosa – Rasing igrali su po 1:1.

Lionel Mesi ne može da se zaustavi. Sa tri gola doneo je Barseloni rutinski trijumf u derbiju nad Atletiko Madridom. Argentinac je do 24. gola u Primeri ove sezone stigao 17, 28. i 79. minutu. Barselona je oborila rekord Real Madrida od 15 uzastopnih pobeda iz sezone 1960/1961.

Neočekivana tri boda u predgrađu Valensije Levanteu je doneo Valdo golom u 48. minutu. Tako je "žuta podmornica" ostala na šest bodova zaostatka za Real Madridom koji u nedelju dočekuje Real Sosijedad.

Dvostruki strelac za Hetafe protiv Deportiva bio je Adrian Kolunga, u 19. i 26. minutu, dok su se po jednom u strelce upisali Miku, u 45. minutu, i Pedro Rios u 57. Jedini gol za goste postigao je Riki u 68. minutu, iz jedanaesterca.

Strelci za Bilbao na "San Mamesu" bili su David Lopes u 15. minutu iz penala, Gaizka Tokuero u 27. i Fernando Ljorente u 74. minutu. Sporting nije imao šanse u Baskiji jer je od 15 minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Gregorija.

Almerija je golovima Marsela Silve u petom, Kalua Učea u sedmom i Ernana Bernardela u 18. minutu došla do nedostižne prednosti protiv Espanjola. Gosti su samo uspeli da ublaže poraz zahvaljujući pogotcima Verde u 34. i Alvara u 49. minutu.

Osasuna je posle pobede nad Realom iz Madrida u prošlom kolu remizirala 1:1 sa Maljorkom. Miguel Flano je u osmom minutu pogodio za domaćina, a Gonzalo Kastro u 37. izjednačio. Dejan Lekić igrao je poslednjih šest minuta.

Istim rezultatom završen je i meč Saragose i Rasinga. Gosti iz Santandera poveli su preko Kristijana Fernandesa u 14. minutu, a izjednačio je Said Butahar pet minuta pre kraja prvog poluvremena. Ivan Obradović je sa klupe gledao remi svog tima.