Nedelja, 07.11.2010.

19:00

Tores srušio Čelsi, izgubio Arsenal

Fudbaleri Liverpula pobedili su Čelsi sa 2:0, u derbiju i poslednjoj utakmici 11. kola Engleske Premijer lige.

Oba gola za ’crvene’ postigao je Španac Fernando Tores, prvi u 11. a drugi u 45. minutu.

U preostala dva meča odigrana u nedelju Njukasl je trijumfovao protiv Arsenala u gostima sa 1:0, a pobedu u gostima ostvario je i Mančester siti koji je slavio protiv Vest Bromviča sa 2:0.

Ekipa Roja Hodžsona je ostvarila treću uzastopnu pobedu u Premijer ligi. Liverpul se ovim trijumfom priključio Boltonu, Totenhemu, Sandrelndu i Ves Bromviču, ekipama koje su sakupile po 15 bodova.

Na ’Enfildu’ je sve rešeno u prvih 45 minuta, a junak pobede je bio Fernando Tores. Sjajni Španac je prvo u 11. minutu iskoristio proigravanje Kajta, pretrčao je Džona Terija i savladao Čeha za 1:0. Drugi gol Tores je postigao u najboljem mogućem trenutku po domaćina, u poslednjem minutu prvog dela.

Dobio je Španac loptu na ivici kaznenog prostora iskosa sa leve strane, zalomio je u sredinu i pored Branislava Ivanovića pogodio dalji ugao Čeha koji je samo pogledom ispratio loptu u mrežu.

Imao je Čalsi u drugom delu nekoliko odličnih prilika da se vrati u meč, ali je na kraju mreža Pepea Reine ipak ostala netaknuta.

Na utakmici na ’Emiratima’ odlučila je greška golmana Arsenala Fabijanskog koji je u 45. minutu bespotrebno krenuo na centaršut Bartona, Endi Kerol je prvi stigao do lopte i postigao gol. Arsenal u drugom delu nije uspeo da se vrati, a u finišu je isključenje zaradio Koščelni.

Kiks ’tobdžija’ iskoristio je Siti koji se pobedom protiv Vest Bromviča izjednačio na tabeli sa Arsenalom i oba tima sada imaju po 20 bodova na trećem mestu. Junak pobede bio je nekadašnji fudbaler Intera Mario Baloteli koji je postigao oba gola, prvi u 20. a drugi u 27. minutu.