Čelsi impresivno do prvog mesta

Fudbaleri Aston Vile, Liverpula, Evertona i Čelsija zabeležili su pobede u preostalim mečevima 36. kola Premijer lige.

Izvor: MT

Autor:MT

Liverpul je bio ubedljiv protiv Burnlija u gostima sa 4:0 čime je domaća ekipa i zvanično ispala iz Premijer lige. Aston Vila je u gradskom derbiju bila bolja od Birmingema minimalnim rezultatom zahvaljujući kontroverznom penalu u finišu utakmice. Everton je bio bolji od umornog Fulama sa 2:1, dok je u poslednjem meču Čelsi demolirao Stouk sa 7:0.

Dvostruki strelac za Liverpul je bio Stiven Džerard. Domaća ekipa uspela je da izdrži u prvom poluvremenu, ali je kapiten Liverpula već u sedmom minutu nastavka načeo mrežu Brajana Jensena. posle odbitka. Sedam minuta kasnije, Džerard je u svom stilu pocepao mrežu sa dvadesetak metara. Petnaest minuta pre kraja Maksi Rodrigez je pogodio dalji ugao Jensenovog gola, a sudbinu gostima zapečatio je Rajan Babel u poslednjem minutu sudijske nadoknade.

Everton je došao do važne pobede nad Fulamom od 2:1, pa ’karamele’ još uvek imaju teoretske šanse da igraju u Evropi naredne sezone. Gosti, koji su odmarali devetoricu igrača pred revanš meč polufinala Lige Evrope sa Hamburgom, poveli su u 36. minutu preko Erika Nevlanda. Ipak, domaća ekipa uspela je da izjednači na početku drugog poluvremena kada se udarac Viktora Aničebea odbio od Krisa Smolinga. Pobedu Evertonu donosi Mikel Arteta u 90. minutu sa bele tačke, nakon nespretnog starta Krisa Bairda nad Timom Kejhilom.

Aston Vila je trijumfovala u gradskom derbiju protiv Birmingema ali će poražena ekipa imati puno primedbi na sudijsku odluku kojom je domaća ekipa došla do pobede. U 100. okršaju dva velika rivala u navišem rangu takmičenja, Vila se borila za plasman u Ligu Šampiona, dok Birmingem želi da osvoji najveći broj poena otkako se takmiči u Premijer ligi. Utakmica je bila izuzetno otvorena i sa većim brojem prilika na obe strane, a ključni momenat dogodio se u 83. minutu kada je Gabrijel Agbonlaor protrčao po levoj strani u kazneni prostor, kada je Rodžer Džonson, činilo se, pravilno uklizao na loptu. Ipak, napadač Vile je pao a sudija Martin Etkinson je procenio da je faul postojao, a siguran izvođač bio je Džejms Milner.

Čelsi je „razmontirao“ Stouk sa 7:0 i na trijumfalan način vratio se na čelo tabele, samo dva kola pre kraja. Salomon Kalu je sa dva pogotka u prvih pola sata načeo goste, da bi Frenk Lampard sa bele tačke u pretposlednjem minutu prvog poluvremena nagovestio katastrofu Stouka. Kalu je svoj treći pogodak postigao u 68. minutu, a gosti su dokrajčeni u poslednjih deset minuta. Prvo je Lampard majstorski m potezom povećao na 5:0 u 81. minutu, zatim se šest minuta kasnije i rezervista Danijel Staridž upisao u strelce, a konačan rezultat postavio je Floran Maluda u pretposlednjem minutu. Svih 90 minuta za Čelsi odigrao je srpski reprezentativac Branislav Ivanović.

Aston Vila – Birmingem 1:0