Subota, 24.04.2010.

20:36

Inter preokretom do novog trijumfa

U prvom meču 35. kola italijanske Serije A fudbaleri Intera savladali su, posle preokreta, Atalantu rezultatom 3:1.

Izvor: LB

Autor: LB

Inter se tako, barem na kratko, vratio na prvo mesto na tabeli, sa 73 boda. ’Neroazuri’ sada imaju dva boda više od drugoplasirane Rome, koju u nedelju, na ’Olimpiku’, očekuje duel sa Sampdorijom. U drugom meču odigranom u subotu Palermo je na Siciliji savladao Milan, takođe, sa 3:1

Na stadionu ’Đuzepe Meaca’ viđena je repriza duela sa Barselonom, pošto su gosti prvi poveli, ali je potom Inter uspeo da napravi preokret sa tri gola i da stigne do novog ubedljivog trijumfa.

Atalanta, koja se bori za opstanak, uspela je da iznenadi izabranike trenera Žozea Murinja i već u petom minutu povela golom Simonea Tribokija, posle dodavanja Tomasa Manfredinija. Međutim, domaći već u prvom poluvremenu prave preokret zahvaljujući golovima Dijega Milita i Mekdonalda Marige. Prvo je Milito u 24. minutu, posle kontranapada, poravnao na 1:1, da bi 11 minuta kasnije i Mariga pogodio mrežu gostiju za prednost ’neroazura’.

Pobedu Intera osigurao je rumunski internacionalac Kristijan Kivu, koji je u 78. minutu, svojim prvencem u klubu, obezbedio povratak 'neroazura' na vrh tabele Serije A. Sa druge strane, Atalanta je ostala u opasnoj zoni, na 18. mestu, sa dva boda manje od Bolonje, koja u nedelju igra protiv Parme. Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković igrao je do 70. minuta, kada ga je u timu Intera zamenio Mota.

U duelu dva tima koja pretenduju na pozicije koje naredne sezone vode u Ligu šampiona uspešniji je bio Palermo, koji se posle trijumfa nad Milanom (3:1) probio na četvrto mesto na tabeli. Sicilijanci sada imaju bod prednosti u odnosu na Sampdoriju, koju u nedelju očekuje teško gostovanje protiv Rome.

Domaći su poveli već u devetom minutu golom Ćezare Brava, kome je, posle kornera, loptu na drugu stativu prosledio Abel Ernandez. Već u 18. minutu Palermo stiže do novog pogotka i prednosti od 2:0. Ovoga puta strelac je bio Ernandez, a asistent Fabricio Mikoli.

U nastavku meča ’rosoneri’ uspevaju da smanje prednost Palerma. Veteranu Klarensu Sedorfu u 55. minutu, posle sjajnog dodavanja Brazilca Ronaldinja, nije bilo teško da savlada golmana Salvatorea Sirigu. Ipak, u 69. minutu Mikoli veoma preciznim udarcem matira golmana Didu i rešava sve dileme oko pitanja pobednika. Milan je posle sedmog poraza ostao na trećem mestu na tabeli i sada ima šest bodova više u odnosu na Palermo.