Nedelja, 18.04.2010.

18:23

Partizan pobedio, razlika dva boda

Fudbaleri Partizana i Spartaka zabeležili su pobede u poslednjim utakmicama 24. kola Jelen Superlige.

Partizan je na svom terenu pobedio Rad sa 2:1 i tako se šest kola pre kraja primakao vodećoj Crvenoj zvezdi na samo dva boda zaostatka. Sa druge strane Spartak je u Novom Sadu pobedio Vojvodinu sa 1:0, i tako prestigao OFK Beograd na trećem mestu na tabeli.

Novi trener Partizana Aleksandar Stanojević, koji je u petak zamenio Gorana Stevanovića na klupi ’crno-belih’ je tako pobedom započeo novi posao.

Partizan je na poluvremenu vodio golom Almamija Moreire koji je u 34. minutu lobovao golmana Danilovića nakon dodavanja Jovanovića. Već u drugom minutu drugog dela Saša Ilić je duplirao prednost ’crno-belih’. Kapiten domaćina sačekao je loptu na ivici kaznenog prostora i preciznim udarcem po zemlji postigao je gol.

Gosti sa Banjice se ipak nisu predavali, i već u 56. minutu su smanjili na 2:1 preko mladog Milana Prša. Štoper Partizana Vojislav Stanković loše je gradio jednu povratnu loptu, a golman Mladen Božović oklevao da je ispuca, što je iskoristio Milan Pršo i postigao gol za Rad.

Do kraja međutim nije bilo golova, pa je Partizan tako došao do vredne pobede u borbi za titulu šampiona.

U Novom Sadu je odigrana veoma neizvesna i nervozna utakmici na stadionu ’Karađorđe’, a gol vredan tri boda za goste iz Subotice postigao je Nikola Milanković u 40. minutu posle kornera i udarca glavom. U samom finišu utakmice glavni sudija je propustio da dosudi penal za domaćina nakon što je jedan defanzivac gostiju očigledno rukom zaustavio pokušaj domaćina da ugrozi gol Spartaka.

Fudbaleri Vojvodine žučno su protestvovali zbog nedosuđenog penala, a dva minuta kasnije isključen je i igrač sredine terena Vojvodine Ađuru zbog udaranja protivnika bez lopte.

Ekipa Zorana Milinkovića je ovom pobedom prestigla OFK Beograd na trećem mestu na tabeli i sada ima 42 boda, dva više od ’romantičara. Sa druge strane Novosađani su ostali na deobi petog mesta sa 34 boda.

Novosadski tim je ovim porazom praktično izgubio šansu da se preko prvenstva izbori za učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope, pošto mu Spartak sada beži osam bodova, a OFK Beograd šest.

Priliku bi Vojvodina mogla da traži u Kupu, pošto je ranije ove nedelje izborila učesće u finalu tog takmičenja jer je u Beogradu pobedila osvajača duple krune iz prošle sezone Partizan sa 3:1.