Nedelja, 28.03.2010.

19:33

Ubedljiva Zvezda ponovo prva

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu sa 3:0 u poslednjem meču 21. kola Jelen Superlige Srbije.

Izvor: AG SO

Autor:AG SO

‘Crveno-beli’ su pred oko 20 hiljada gledalaca posle prvog dela igre vodili sa 2:0 golovima Dejana Lekića u 14. i 32. minutu, a konačni rezultat postavio je rezervista Miloš Trifunović u 75. minutu svojim prvim pogotkom u ‘crveno-belom’ dresu. Zvezda je prva na tabeli sa 55 bodova, dva više od Partizan, dok je Vojvodina peta sa 30 bodova.

Zvezda je do prednosti došla u 14. minutu, kada je Lazetić prošao po desnoj strani i odlično centrirao, a Lekić je iz peterca glavom sproveo loptu u mrežu.

U 32. minutu ’crveno-beli’ su duplirali vođstvo – Kadu je ’povukao’ kontru po levoj strani, Perović je vrhom kopačke dodao do Lekića, koji je iz prve levom nogom poslao loptu iza leđa Brkića sa 15-ak metara.

Nije Vojvodina bila potpuno podređen rival, Novosađani su imali 2-3 izgledne prilike, a najbliži pogotku bio je Tadić. Ipak, golman Zvezde Saša Stamenković svaki put je bio na pravom mestu i sačuvao gol domaćih.

Drugo poluvreme nije bilo ni izbliza sadržajno kao prvih 45 minuta, ali je ekipa Ratka Dostanića uspela da postigne još jedan gol u 75. minutu – Lazetić je odličnim dodavanjem pronašao usamljenog Trifunovića na ivica šesnaesterca, a novajlija iz Javora postiže ‘prvenac’ u dresu Zvezde za konačnih 3:0.

Zvezda je protiv Vojvodine odigrala verovatno najbolju utakmicu sezone, pa je pobeda na kraju mogla da bude i ubedljivija. Sjajnom igrom Zvezde komandovao je kapiten Nikola Lazetić koji je bio daleko najbolji igrač na utakmici.

Lazetić je bio asistent kod prvog i trećeg gola, a kod drugog je odlično povukao kontru koju su kasnije nastavili Kadu, Perović i Lekić. Za odličnu utakmicu bilo je potrebno dve ekipe, a Vojvodina je bila veoma dobar rival, pogotovo u prvom delu.

Prvu šansu na utakmici imala je upravo Vojvodina. U petom minutu jedna dubinska lopta preletela je nakoliko defanzivaca Crvene zvezde i došla do Stjepanovića koji je iz veoma dobre pozicije slabo šutirao, pa je Stamenković odbranio bez problema.

U nastavku prvog dela Zvezda je prikazala sjajnu igru. Lazetić i Ninkov ponovo su kontrolisali desnu stranu, a pre vodećeg gola Lekić je imao dve dobre šanse. U osmom minutu je glavom šutirao pored gola Brkića posle odličnog centaršuta Bogdanovića, a tri minuta kasnije je posle pete Kadua slabo šutirao sa leve strane iz dobre pozicije.

Vođstvo je stiglo u 14. minutu. Lazetić je odlično prošao po desnoj strani, pogledao je u kazneni prostor i pogodio Lekića u glavu na petercu. ’Devetka’ Zvezde nije mogla da pogreši ovoga puta i Zvezda je povela. Bio je to prvi gol Lekića posle čak 744 minuta posta.

Dva minuta nakon gola zapretio je Tadić na drugoj strani, a u 25. minutu Lekiću je poništen gol zbog ofsajda. Drugi gol na meču pao je u 32. minutu posle polukontre Zvezde. Lazetić je sjajno povukao loptu kroz sredinu, odigrao za Kadua koji je odmah loptu prosledio Peroviću. Mladi napadač Zvezde je nesebično odložio loptu do Lekića koji sa 11-12 metara ne greši za 2:0.

Do kraja prvog dela nije bilo prilika, a Zvezda je drugi deo počela znatno opreznije, iako je Lekić posle greške odbrane Vojvodine u 47. minutu lako mogao da postigne het-trik. U prvih 20 minuta nstavka osim prilike Lekića nije bilo zanimljivih dešavanja, a treneri obe ekipe su u tom periodu napravili tri izmene.

Marebašvili je zamenio Tadića u Vojvodini, a priliku u domaćem sastavu dobili su Mikić i Trifunović umesto rovitog Ninkova i veoma dobrog Kadua. Samo šest minuta nakon ulaska u igru Trifunović je postigao prvenac u Zvezdi, a kreator je ponovo bio Nikola Lazetić. Kapiten Zvezde je iskosa sa desne strane sjajnom loptom pronašao Trifunovića na ivici kaznenog prostora, ovaj se nije uspaničio i savladao je golmana reprezentacije za 3:0.

Do kraja meča Zvezda je nošena sjajnom podrškom oko 20 hiljada navijača mogla da postigne još neki gol, a u samom finišu se posle dugo vremena na ’Marakani’ čulo ’ole, ole’.

Crvena zvezda: Stamenković - Ninkov (Mikić), Đorđević, Vilotić, Ignjatijević - Bogdanović, Isah, Lazetić (Lazović), Kadu (Trifunović) - Lekić - Perović.
Vojvodina: Brkić - Vulićević, Pleč, Djurišić, Tumbasević - Medojević, Adjuru, Stjepanović,Tadić, (Merabašvili) - Đurovski (Bilbija) - Mrđa (Adams).

U prvom meču dana Rad je na Banjici pobedio Javor sa 3:2.

1. Crvena zvezda 21 18 1 2 40:11 55
2. Partizan 21 16 5 0 43:12 53
3. Spartak 21 10 6 4 26:16 36
4. OFK Beograd 21 11 3 7 28:22 36
5. Vojvodina 21 9 3 9 30:21 30