Subota, 20.03.2010.

17:35

Ajntraht prekinuo seriju Bajerna

Lider Bundeslige, minhenski Bajern izgubio je u Frankfurtu 2:1 (0:1) i okončao seriju od 19 utakmica bez poraza.

Verder je u Bremenu ponovo odigrao meč prepun golova, ali je za razliku od remija sa Valensijom sada uspeo da savlada Bohum sa 3:2, iako su gosti vodili 1:0 na poluvremenu. Štutgart je golovima Marike sa 2:0 pobedio Hanover, Frajburg je minimalnim rezultatom nadigrao Majnc, dok golova nije bilo u Nirnbergu gde je gostovao Hofenhjam. U poslednjem meču dana Dortmund je sa 3:0 dobio Leverkuzen.

Bajern je od osmog kola bio bez poraza, u Frankfurtu je tražio pobedu kojom bi se učvrstio na prvom mestu sa pet bodova ispred Šalkea kojeg u nedelju očekuje gostovanje u Hamburgu. Sve je odlično počelo za Bavarce na Majni, već u sedmom minutu Miroslav Klose je na asistenciju Marka van Bomela savladao Nikolova i doveo svoj tim u vođstvu. Međutim, u nastavku utakmice minhenski gigant je bio u podređenom položaju, domaći tim je stvorio više prilika i u samoj završnici na spektakularan način stigao do pobede. U 87. minutu Cumuo je izjednačio na 1:1 i obradovao domaće navijače, a samo dva minuta kasnije Frankfurt je proključao jer je Martin Fenin takođe savladao Buta i doneo neverovatnu pobedu svom timu.

Veliki favorit u ovom kolu bio je i Verder protiv Bohuma. Ipak, ekipa Tomasa Šafa se poprilično namučila na 'Vezeru' gde su ponovo odbrane bile u drugom planu. Posle prvih 45 minuta gosti su vodili golom Šestaka u 14. minutu, a tek u 58. uspeo je da izjednači Pizaro. Međutim, samo pet minuta kasnije Bohum je ponovo poveo, ovaj put golom Dedića. Ovaj put radost gostiju nije dugo trajala jer je u 65. minutu Marko Marin doneo novo izjednačenje. U poslednjih 20 minuta Verder je ipak uspeo da iskoristi terensku nadmoć jer je zahvaljujući golu Torstena Fringsa u 81. minutu, samo tri minuta pošto je kapiten ušao u igru, stigao do pobede.

Jedini tim koji je rutinski stigao do tri boda je Štutgart. 'Švabe' su izgleda već prežalile katastrofu iz Barselone u Ligi šampiona, pa su golovima Ciprijana Marike sa 2:0 pobedili Hanover. Zdravko Kuzmanović odigrao je svih 90. minuta bez konkretnog učinka.

U poslednjem meču u subotu Borusija je u Dortmundu deklasirala doskorašnjeg lidera Bajer iz Leverkuzena sa 3:0. Sva tri gola 'milioneri' su postigli du drugom delu meča, prva da Barios u 50. i 60. minutu, a treći Rangelov tri minute pre kraja. Neven Subotić bio je standardan u domaćem timu.

Poslednja tri meča kola igraju se u nedelju, a sastaju Hamburg - Šalke, što je derbi kola, i Volfsburg Herta.