Subota, 20.03.2010.

15:02

Poraz Zvezde, šampion na minus 2

Fudbaleri Metalca pobedili su Crvenu zvezdu sa 2:1 u 19. kolu Jelen Superlige, a kiks lidera iskoristio je šampion Partizan koji je sa 3:0 dobio Čukarički.

Pobedu Metalcu u Kragujevcu protiv lidera doneo je Simović u drugom minutu sudijske nadoknada, a samo dva minuta ranije Zvezda je iz penala bila izjednačila. Smederevo je pobedilo na svom terenu Vojvodinu sa 1:0, Borac je slavio protiv Jagodine u gostima istim rezultatom, a pobedu u gostima ostvario je i OFK Beograd protiv Napretka u Kruševcu, bilo je 2:1.

Najubedljiviji trijumf zabeležila je ekipa BSK-a iz Borče koja je protiv Hajduka slavila sa 3:0. U nedelju je na programu poslednji meč kola, a sastaju se Rad i Mladi Radnik.

Prvi gol za Milanovčane postigao je pozajmljeni igrač Partizana Aleksandar Miljković u 53. minutu. On je iskoristio loptu ubačenu sa desne strane i iz blizine savladao Stamenkovića iz prvog udarca u okvir gola domaćina. Bio je to prvi gol iz igre koji je Crvena zvezda primila u 2010. godini.

Izjednačio je Bogdanović u 90. minutu. Neko od domaćih fudbalera igrao je rukom u šesnaestercu posle kornera, a sudija Glođović pokazao je 'na kreč'. Bogdanović je izjednačio i ušlo se u sudijsku nadoknadu vremena.

U četvrtom minutu nadoknade Zvezda je napdala, a fudbaleri Metalca došli do lopte i iz kontre '2 na 1' Simović je stigao do pozicije za šut i pogodio za konačnih 2:1 i prvi poraz 'crveno-belih' na gostovanjima ove sezone. Metalac je tako ostvario i četvrti trijumf ovog proleća kojim se popeo na šesto mesto na tabeli.

Novo razočarenje doživela je novosadska Vojvodina koja je izgubila od Smedereva u gostima sa 1:0. Novosađani su celo drugo poluvreme imali igrača više nakon isključenja Milosavljevića u 42. minutu, ali nisu to iskoristili i kažnjeni su 18 minuta pre kraja. Strelac je bio Živković. Voša sada ima tri boda manje od trećeplasiranog Spartaka, dok je Smederevo na sedmoj poziciji sa 26 bodova.

Veoma sigurnu pobedu ostvario je BSK iz Borče koji je na Karaburmi lako izašao na kraj sa kulskim Hajdukom. Golove za 'domaćina' postigli su Kajević, Đukić i Babić.