Fudbal 1

6.5.2024.

17:00

Veljko Birmančević u životnoj formi – 19+12

Srpski fudbaler Veljko Birmančević ponovo je bio jedan od boljih u ekipi Sparte koja korača ka tituli prvaka Češke.

Izvor: B92.Sport

Profimedia

Bivši fudbaler Partizana i Čukaričkog upisao je asistenciju kod prvog gola Sparte u pobedi na gostovanju Slovačkom rezultatom 4:2.

Birmančević je na vreme spazio Kuhtu koji je tog trenutka krenuo u trk na polovini rivala, poslao mu savršen pas, a ovaj je potom odradio ostatak - na kraju je efektno lobovao golmana.

Bio je to pogodak za 1:0.

Sparta je u nastavku meča dominirala, istina Slovačko je u 73. minutu iz penala prišao na 2:3, ali je Krejči u nadoknadi vremena postavio stavri na svoje mesto.

Birmančević je u pobedničkom nizu svog tima jedan od najproduktivnijih igrača - na poslednjih sedam mečeva upisao je sedam golova i dve asistencije.

Zbirno, ove sezone u statističke kolone uneo je 19 golova i 12 produktivnih dodavanja u svim takmičenjima.

Sparta je lider na tabeli šečkog šampionata sa četiri boda više od gradskog rivala Slavije.