Subota, 13.02.2010.

22:01

Real na brzinu, kiks Valensije

Real Madrid pobedio je u Heresu 3:0 u 22. kolu Primere, dok je Valensija u Hihonu igrala samo 1:1 i dodatno se udaljila od vrha tabele.

Real se dugo mučio protiv Heresa, a onda je za samo sedam minuta postigao tri gola. Arbeloa je u 64. minutu otvorio goste koje je dotukao Ronaldo pogotcima u 69. i 71.Veću katastrofu Heresa sprečio je golman Renan sa sedam odbrana. Sporting je već u petom minutu preko Kastra poveo protiv Valensije kojoj je 15 minuta pre kraja bod doneo Mata. Viljareal je sa 2:1 savladao Bilbao.

Nikola Žigić je i ovaj meč Valensije odgledao sa klupe za rezerve. Iker Kasiljas nije imao mnogo posla na meču u kojem je postao 11. igrač ’Kraljevskog kluba’ koji je odigrao bar 500 utakmica za tim sa ’Santjago Bernabea’. Kasiljas ima tek 28 godina.

Derbi kola igra se u nedelju kada Barselona gostuje Atletiko Madridu. Barselona je jedini neporaženi tim u ligi, a u poslednjih pet kola nije izgubila bod. Atletiko Madrid je u četvrtak ostvario plasman u finale Kupa Kralja, ali ’jorgandžije’ znatno slabije stoje u šampionatu. trenutno su 12. sa 24 boda, a već tri kola nisu pobedili.

U veoma zanimljivom meču Viljareal je na svom terenu savladao Atletik Bilbao sa 2:1. Povela je 'žuta podmornica' u petom minuta preko Kapdevile, ali je 20 minuta kasnije prelepim golmo sa više od 25 metara izjednačio Gabilondo. Ipak, na samom kraju poluvremena Nilmar donosi novu prednost Viljarealu. U nastavku meča Bilbao je na sve načine pokušavao da izvuče bod, ali su šansu propustili u samom finišu kada je Dijego Lopes odbranio penal Iraoli. Meč je obeležila i nervoza igrača koji su u samom finišu dobili tri crvena kartona. Godin je isključen iz Viljareala, a Orbais i Martines iz Bilbaa.