Petak, 29.01.2010.

23:05

Hamburger i Volfsburg bez pobednika

Fudbaleri Hamburgera i Volfsburga odigrali su nerešeno, 1:1, u prvoj utakmici 20. kola nemačke Bundeslige.

Branilac titule poveo je u 34. minutu golom Edina Džeka, a potpuno zaslužen bod domaćinu doneo je Pjotr Trohovski u drugom minutu nadoknade vremena iz slobodnog udarca. Domaći sastav je propustio priliku da pretekne Borusiju iz Dortmunda i ostao je na petom mestu na tabeli sa 35 bodova, dok je Volfsburg 10. sa deset bodova manje.

Hamburger je tokom većeg dela utakmice bio znatno bolji tim, ali je odbrana gostiju upevala da se odbrani sve do same završnice kada je Trohovski izveo slobodan udarac u stili Žuninja Pernanbuhana, prevario golmana ’vukova’ i postavio konačnih 1:1.

Utakmicu igranu po snegu iz lože je gledao i Rud Van Nistelroj, koji je prošle nedelje potpisao ugovor sa Hamburgerom.