Utorak, 12.01.2010.

19:54

Egipćani pobedom ka odbrani titule

Fudbalska reprezentacija Egipta savladala je Nigeriju rezultatom 3:1 u prvom kolu grupe C Afričkog kupa nacija u Angoli.

„Faraoni“, koji su imali gol zaostatka, napravili su tako veliki korak ka plasmanu u osminu finala s obzirom da je Nigerija najveći rival u grupi. Trostruki prvaci Afrike poveli su golom napadača nemačkog Hofenhajma Činedu Obasija već u 12. minutu. Preokret i tri boda braniocima trofeja doneli su golovi Emada Meteba u 34. minutu susreta, Ahmeda Hašana u 54. i Muhameda Naguja u 87. minutu.

Egipat je titulu šampiona Afrike osvajao rekordnih šest puta. U drugom meču grupe C u utorak uveče sastaju se Mozambik i Benin.

U sredu je na programu prvo kolo u grupi D (igra se u Lubangu), a sastaju se Kamerun - Gabon (17.00) i Zambija - Tunis (19.30).