Ponedeljak, 28.12.2009.

18:13

Preokret Čelsija, sjajni Birmingem

Fudbaleri Čelsija pobedili su posle preokreta Fulam 2:1 (0:1) u 20. kolu Premijer lige dok je Birmingem i 12. utakmicu uzastopno neporažen.

Tim Aleksa Mekliša je u ponedeljak slavio u Stouku 1:0, dok je Totenhem dobio gradski derbi protiv Vest Hema 2:0. Blekburn i Sanderlend su igrali 2:2, dok je Everton sa 2:0 pobedio Barnli posle sedam utakmica bez pobede. U poslednjem meču u ponedeljak igraju Vulverhempton i Mančester siti dok se preostali mečevi igraju u utorak i sredu.

Čelsi je konačno pobedio posle dva vezana remija što je tek drugi trijumf 'plavaca' u poslednjih šest utakmica. Ipak, tim Karla Anćelotija namučio se protiv gradskog rivala Fulama koji je bio neporažen već šest kola. Gosti su poveli već u šetvrtom minutu preko Mađara Zoltana Gere, a Čelsi je izjednačio tek u 73. minutu preko Didijea Drogbe kojem je gol namestio Branislav Ivanović koji je osam minuta ranije ušao u igru sa klupe. Tri boda Čelsiju doneo je Smeling autogolom već u 75. minutu.

Birmingem je u velikoj formi. Već 12. kola tim Aleksa Mekliša nije poražen, a zabeležio je šestu pobedu. Jedini gol u Stouku postigao je Džerom u 50. minutu utakmice. U prvom meču kola Totenhem je rutinski odradio posao protiv 'čekićara'. U 11. minutu povratnik na teren Luka Modrić je načeo goste, a pobedu je potvrdio Džermejn Defo u 81.

Najefikasniji meč odigran je u Blekburnu gde je gostovao Sanderlend. 'Crne-mačke' su nošene dvostrukim strelcom Darenom Bentom dva puta vodile, ali su domaći igrači oba puta stizali i na kraju izobrili bod. Prvo je Pedersen u 53. minutu, samo minut posle prvog gola Benta izjednačio, a onda je Dijuf u 77. postavio konačnih 2:2. U međuvremenu je Bent, u 65. minutu, drugi put pogodio.