Ponedeljak, 09.11.2009.

23:17

Birmingem odneo bod iz Liverpula

Fudbaleri Liverpula i Birmingema odigrali su nerešeno 2:2 na Enfild roudu u poslednjem meču 12. kola engleske Premijer lige.

’Crveni’ su poveli golom David N’Goga u 15. minutu, izjednačio je Kristijan Benites u 26. minutu, a u finišu prvog poluvremena Žerom Kameron doneo je prednost Birmingemu. Konačnih 2:2 postavio je Stiven Džerard iz neopravdano dosuđenog penala u 71. minutu. Liverpul je sedmi na tabeli sa 19 bodova, dok je Birmingem 15. sa 12.

Uprkos neverovatnim intervencijama golmana Džoa Harta, ’Crveni’ su došli u vođstvo u 15. Minutu preko Davida N’Goga. Hart je prvo odbranio udaraca mladog napadač, zatim i pokušaj Rijere, ali za volej N’Goga nije imao rešenje – 1:0.

Sasvim neočekivano, Birmingem je do poluvremena preokrenuo rezultat – prvo je Benites glavom poslao loptu u mrežu iz neposredne blizine, a u 45. minutu Kameron je fantastičnim udarcem sa 30-ak metara savladao loše postavljenog Reinu.

Liverpul je dominirao u drugom delu igre, ali pre penala imao je samo jednu pravu priliku, kada je Džerard pogodio stativu posle ubacivanja Džonsona. U 71. minutu N’Gog je pao posle starta Karlslija, a sudija je svirao penal iako je ponovljeni snimak pokazao da kontakta nije bilo. Džerard je bio siguran sa ’bele tačke’ i doneo bod timu Rafe Benitesa.