Subota, 07.11.2009.

18:25

PL: Remi Sitija, pobeda Arsenala

U subotu popodne odigrano je pet mečeva 12. kola engleske Premijer lige, a pobede su ostvarili Aston Vila, Blekburn, Totenhem i Arsenal.

Mančester Siti je u meču sa mnogo obrta remizirao sa Barnlijem 3:3. Vila je u Birmingemu deklasirala Bolton sa 5.1, Blekburn je preokretom savladao Portsmut 3:1, dok je Totenhem dobio Sanderlend 2:0. U poslednjem meču dana Arsenal je pobedio Vulverhempton sa 4:1 u gostima i došao do osme pobede u PL.

Aston Vila je na svom terenu protiv Boltona ostvarila šestu ligašku pobedu, a domaći su u vođstvo došli pogotkom Ešlija Janga već u petom minutu nakon što je golman Jaskalainen odbranio udarac Kerjua.

Prednost je duplirao Gabrijel Agbonlaor u 43. minutu na asistenciju Kerjua, a neizvesnost je uneo Johan Elmader, koji je pogodio gol pošto je Kejhil pogodio stativu. Ipak, drama je kratko trajala jer je već u 53. minutu Džon Kerju golom krunisao dobru partiju, a do kraja su Milner i Kueljar učinili pobedu ubedljivijom.

Totenhem je savladao Sanderlend 2:0, a tragičar meča bio je napadač gostiju Daren Bent, nekadašnji fudbaler Tot’hama. On je pri rezultatu 1:0 iznudio penal, iako je sudijina odluka bila prestroga, ali je potom promašio jedanaesterac, tj. Eurelio Gomeš je odbranio njegov udarac. U 12. minutu Robi Kin je doveo ’Pevce’ u vođstvo iako je golman Gordon odbranio njegov prvi šut, a Hadlston je u 68. minutu postavio konačnih 2:0 pošto je lopta posle njegovog udarca sa 20-ak metara završila od prečke u golu.

Najuzbudljivije je bilo u Mančesteru, gde je Barnli iznenađujuće poveo sa 2:0 protiv Sitija. Ipak, domaćin je uspeo dao preokrene u rasponu od 15-ak minuta (43-58.) pogocima Šona Rajt-Filipsa, Kola Turea i Krega Belamija. Kada se činilo da će favorizovani Siti doći do trijumfa, Kevin Mekdonald je posle kombinacije Njudženta i Flečera pogodio za konačnih 3:3.

Džejson Roberts bio je najzaslužniji za pobedu Blekburna nad Portsmutom, pošto je dao dva gola i učestvovao u preokretu posle vodećeg pogotka O’Hare za ’Pompi’.

Iako je Vulverhempton stvorio nekoliko solidnih prilika i bio za nijansu bolji rival u prvih 20-ak minuta, gosti su došli do prednosti u 28. minutu kada je Ronald Zubar nespretno reagovao posle kornera i poslao loptu u svoju mrežu.

Auto-golom Arsenal je i duplirao vođstvo – kontru su predvodili Remzi i Eduardo, a posle šuta hrvatskog reprezentativca lopta je pogodila Džodija Kradoka i lobovala golmana Henesija.

Od tog trenutka ’tobdžije’ su dominirale terenom, a posle vrlo lepe akcije Fabregas je postigao gol za 3:0 u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. U drugom delu tempo je malo opao, a Aršavin je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio za 4:0, a počasni gol dao je